Reklama

Tragiczny weekend na drogach. Są ranni i ofiara śmiertelna

Opublikowano:
Autor:

Tragiczny weekend na drogach. Są ranni i ofiara śmiertelna - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jedna osoba zginęła, a pięć zostało rannych w pięciu wypadkach, do których doszło w weekend na drogach Płocka i powiatu płockiego.

Jedna osoba zginęła, a pięć zostało rannych w pięciu wypadkach, do których doszło w weekend na drogach Płocka i powiatu płockiego.

Kolejny raz potwierdza się ta prawidłowość, że niestety piękna pogoda paradoksalnie nie służy bezpieczeństwu na drodze. Boleśnie przekonaliśmy się o tym w ten weekend, gdy w wypadkach zginęła jedna osoba, a pięć zostało rannych.

Jak informuje rzecznik płockiej policji, Krzysztof Piasek, do najtragiczniejszego zdarzenia doszło w niedzielę na drodze krajowej nr 50 w Słominie w gminie Wyszogród. Było przed 18.00, gdy kierująca skodą 51-latka nie zachowała należytej ostrożności i zawracając, wymusiła pierwszeństwo przejazdu ciężarówce scania z naczepą. W wyniku zderzenia samochodów kobieta została ciężko ranna. Niestety, obrażenia okazały się na tyle poważne, że kobieta zmarła  w szpitalu.

Plaga weekendowych wypadków rozpoczęła się jednak już w piątkowe południe. Jak pisaliśmy, w wypadku, do którego doszło przy zoo, ranne zostały dwie osoby. 

[ZT]13291[/ZT]

Niedługo później - ok. 15.50 na Jachowicza,  opel potrącił pieszego, który przechodził przez jednię poza przejściem dla pieszych. Mężczyzna trafił do szpitala.

- Nie mamy informacji, by obrażenia zagrażały jego życiu - mówi rzecznik Krzysztof Piasek.

W sobotę policjanci badali z kolei okoliczności, w których doszło do wypadku w Wyszogrodzie. Wstępne ustalenia wskazują, że winę ponosi rowerzysta, który zajechał drogę kierowcy samochodu. Kierujący rowerem z obrażeniami ciała trafił do szpitala, ale na szczęście z informacji policji nie wynika, by obrażenia mogły zagrażać jego życiu.

Poważnych obrażeń doznał niestety mężczyzna, który w niedzielę ok. 19.00 został potrącony przez renaulta skręcającego w lewo na skrzyżowaniu Kilińskiego i Piłsudskiego. Samochód potrącił pieszego, gdy ten był na pasach. Mężczyzna trafił do szpitala. Lekarze określili obrażenia jako poważne.

Poza pięcioma wypadkami, policjanci odnotowali aż 24 kolizje - do 15 stłuczek doszło w Płocku, a do dziewięciu w powiecie.  O jednej z nich pisaliśmy wczoraj. 

Rzecznik płockiej policji uczula kierowców, by zachowali ostrożność, stosowali się do przepisów i nie przekraczali dozwolonej prędkości nawet wtedy, gdy warunki na drodze są bardzo dobre. Praktyka pokazuje bowiem, że doskonałe warunki do jazdy nie oznaczają niestety, że na drodze jest bezpieczniej.

[ZT]13304[/ZT]

[ALERT]1473704002203[/ALERT]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE