Reklama

Tragiczny finał libacji alkoholowej. Mężczyźnie grozi dożywocie

Opublikowano:
Autor:

Tragiczny finał libacji alkoholowej. Mężczyźnie grozi dożywocie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Śmiercią 62-letniego mężczyzny zakończyła się zakrapiana impreza w jednej z podpłockich miejscowości. Policjanci zabezpieczyli dowody, które pozwoliły postawić 62-letniemu kompanowi libacji zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku za zdrowiu, którego wynikiem jest śmierć. Podejrzanemu grozi dożywotnie pozbawienie wolności.

Śmiercią 62-letniego mężczyzny zakończyła się zakrapiana impreza w jednej z podpłockich miejscowości. Policjanci zabezpieczyli dowody, które pozwoliły postawić 62-letniemu kompanowi libacji zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku za zdrowiu, którego wynikiem jest śmierć. Podejrzanemu grozi dożywotnie pozbawienie wolności. 

Tragedia rozegrała się w jednej z niewielkich miejscowości na terenie powiatu płockiego. Policjanci zostali wezwani na miejsce zdarzenia w piątkowy wieczór. 

- W jednym z pomieszczeń domu policjanci znaleźli ciało mężczyzny oraz zastali właściciela posesji - mówi mł. asp. Marta Lewandowska, rzeczniczka prasowa płockiej policji. - Mundurowi już na wstępie stwierdzili, że do śmierci 62-latka mogły przyczynić się inne osoby.   

Przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczono dowody. Policjanci zatrzymali też właściciela posesji, który po wytrzeźwieniu został przesłuchany. 

- W trackie przesłuchania zatrzymany zasłaniał się niepamięcią spowodowaną upojeniem alkoholowym. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego konsekwencją była śmierć - informuje Lewandowska. 

Prokurator zwrócił się do Sądu Rejonowego w Płocku z wnioskiem o tymczasowy areszt dla podejrzanego. W niedzielę sąd przychylił się do wniosku prokuratury i najbliższe trzy miesiące 62-latek spędzi w areszcie.

Zgodnie z art. 156 kodeksu karnego, za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego wynikiem jest śmierć, grozi kara pozbawienia wolności od lat 5, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE