Reklama

Torty, lasery i strażak pod sufitem. WOŚP w Orlen Arenie [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Torty, lasery i strażak pod sufitem. WOŚP w Orlen Arenie [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To był szalony weekend w Płocku. Prawie 500 wolontariuszy i przedstawiciele wielu instytucji i stowarzyszeń przez dwa dni bardzo aktywnie działali w ramach kolejnej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

To był szalony weekend w Płocku. Prawie 500 wolontariuszy i przedstawiciele wielu instytucji i stowarzyszeń przez dwa dni bardzo aktywnie działali w ramach kolejnej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

W niedzielę płocki finał 28. edycji WOŚP odbył się w Orlen Arenie. Hala tętniła życiem już przed południem, tak zostało aż do końca. W tym roku pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Swoją cegiełkę dołoży też Płock, po godz. 20 zebrana kwota ogółem wynosiła prawie 284 tys. zł, ale wciąż wiele puszek nie było doliczonych do puli. 

W płockiej hali z wielu atrakcji przez kilka godzin korzystali wszyscy chętni, a zwłaszcza dzieci. Wieczorem obiekt wypełnił się pokaźną liczbą płocczan, czekających m.in. na pokaz laserowy. Ale najpierw wylicytowano dwa torty, przygotowane przez Bombonierkę i Bizona. Walka o słodkości była zacięta i długa, licytację prowadził prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. Ostatecznie torty "poszły" za 2000 zł i 2100 zł. Jeden z tortów wylicytował anonimowy darczyńca i od razu przekazał go... na poczęstunek dla wolontariuszy!

- Płock, podobnie jak cała Polska, dzieli się dziś dobrem - mówił ze sceny prezydent Nowakowski, który także zbierał datki do puszki w sobotę i niedzielę. - Dziękuję sztabowi, wolontariuszom, organizacjom pozarządowym, a przede wszystkim płocczanom. Jesteście niesamowici. Macie otwarte, gorące serca, to jest piękne. 

Była też chwila ciszy i światełka dla prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który zmarł po ataku nożownika na finale WOŚP przed rokiem. 

Wiktor Mieczykowski zagrał na skrzypcach hymn WOŚP, a spod sufitu hali na linie zjechał strażak z sercem Orkiestry. Był też pokaz laserowy przy muzyce, po którym organizatorzy zaprosili na koncert szantowy "Szczurów Lądowych".  

Sztab podał też zebraną kwotę: było to już ponad 356 tys. zł, czyli rekord w historii zbiórki! Trwają jeszcze licytacje.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE