Reklama

Torowisko to nie boisko. Spółka ostrzega

Opublikowano:
Autor:

Torowisko to nie boisko. Spółka ostrzega - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prawie 40 dzieci z płockiego przedszkola Entliczek Pentliczek wzięło udział w spotkaniu pod tytułem "Torowisko to nie boisko". Projekt prowadzi spółka Orlen KolTrans.

Prawie 40 dzieci z płockiego przedszkola Entliczek Pentliczek wzięło udział w spotkaniu pod tytułem "Torowisko to nie boisko". Projekt prowadzi spółka Orlen KolTrans.

To akcja edukacyjna, zapoczątkowana przez spółkę płockiego koncernu w 2016 r. pod patronatem Urzędu Transportu Kolejowego przy współpracy ze Strażą Ochrony Kolei. 

- W tym czasie zorganizowaliśmy szkolenia w około 40 przedszkolach i szkołach podstawowych, wzięło w nich udział prawie 3 tysiące dzieci - mówi Małgorzata Karcz, specjalista ds. PR i szkoleń w Orlen KolTrans. - Placówki zgłaszane są przez naszych pracowników.

Przedszkola i szkoły, które brały udział w projekcie, zlokalizowane są głównie w Płocku i okolicy, ale na liście jest też kilka z południa Polski. 

W Niepublicznym Przedszkolu Entliczek Pentliczek przy ul. Saperskiej w zajęciach wzięło udział 37 dzieci w wieku 4, 5 i 6 lat. Placówka ma w sumie 106 podopiecznych.

Spotkanie rozpoczęła projekcja filmu animowanego, przedszkolaki zapoznały się m.in. z zasadami bezpiecznego zachowania w pobliżu torów oraz podczas podróży. Przedstawiciele Orlen KolTrans zwrócili uwagę dzieci na znaki drogowe i sygnalizację świetlną, które spotykamy przed przejazdami kolejowymi. Maluchy bardzo chętnie odpowiadały na pytania, brały aktywny udział w zajęciach, wykazały się także sporą wiedzą na temat bezpieczeństwa.

- Pierwszy raz uczestniczymy w tego typu akcji. W projekcie bierzemy udział dzięki mamie Adasia - jednego z naszych przedszkolaków - mówi Agnieszka Szpalerska, dyrektor pedagogiczny przedszkola Entliczek Pętliczek, które działa od 8 lat. - Jestem przekonana, że dzięki zajęciom wzrośnie świadomość dzieci co do zagrożeń na przejeździe kolejowym. Dzieci już wiedzą, że tory kolejowe i ich okolice to nie plac zabaw. 

Natomiast funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei opowiadali o swoich obowiązkach, zaprezentowali też narzędzia, przydatne w pełnieniu służby. 

- Tym razem panowie z SOK odwiedzili nas bez psa, który także pełni służbę na kolei - dodała Małgorzata Karcz. - Dziś miał inne obowiązki, a na dodatek pogoda nie sprzyja jego wizytom, jest po prostu za zimno.

Na koniec spotkania przedszkolaki otrzymały od spółki Orlenu kamizelki odblaskowe.

Orlen KolTrans jest spółką z branży kolejowej należącą do Grupy Kapitałowej PKN Orlen. Działa od 18 lat, oferuje obsługę w zakresie transportu kolejowego. Dysponuje flotą ponad 40 lokomotyw i ok. 570 wagonów cystern. Zatrudnia ponad 500 osób. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE