Reklama

Reklama

Tor w Borowiczkach. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wszczął kontrolę

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Miecznik

Tor w Borowiczkach. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wszczął kontrolę  - Zdjęcie główne

foto Tomasz Miecznik

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Płocku z pewnością jest wielu entuzjastów budowy toru wyścigowego, ale pewnie niewiele mieszkańców chciałoby z nim sąsiadować. W ratuszu byli zaskoczeni inwestycją, a kontrolę w tej sprawie wszczął Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Reklama

Wieli fanów motoryzacji z utęsknieniem czeka na budowę w Płocku toru wyścigowego z prawdziwego zdarzenia. Toru, na którym rywalizować mogliby zawodowcy, a ci mniej wprawieni po prostu poćwiczyć czy, mówiąc wprost, wyszaleć się. O sprawie mówi się przynajmniej od kilku lat, a nadzieje wróciły po tym, jak na stadionie przy Łukasiewicza 34 organizowano zawody w drifcie. Prezydent Andrzej Nowakowski zapewniał wówczas, że tor wyścigowy w Płocku powstanie, a samo miasto może być stolicą motosportu. 

- Wiem, że tym wpisem przywrócę zaraz dyskusję o torze wyścigowym w Płocku. On powstanie, jest kwestią czasu, kilku lat. Dokończymy modernizację bazy oświatowej w Płocku, dokończymy obwodnicę, zrobimy bulwary wiślane, przyjdzie za moment czas i na tor wyścigowy. Doskonale byłoby zbudować go w formie partnerstwa publiczno-prywatnego. Jest to całkiem możliwe. Pytanie tylko, kto byłby tym naszym prywatnym partnerem? Budmat, czy Orlen? - pisał w czerwcu 2017 roku na swoim blogu prezydent Nowakowski.

Tor na stadionie Wisły Płock do czasu rozpoczęcia przebudowy obiektu cały czas był - po prostu przykryty. Od kilku lat przy Łukasiewicza 34 nie są już jednak organizowane zawody i temat znów przycichł. Aż kilkanaście dni temu na Borowiczkach, zupełnie nieoczekiwanie wyrósł coś, co do bólu przypomina tor służący do driftu. 

Inwestycja powstaje na terenach po byłej cukrowni, niedaleko budynków mieszkalnych. Mieszkańcy są zaniepokojeni - co jeśli codziennie będą odbywać się treningi? Ryk silników może być uciążliwy. Dlaczego więc tor powstał w takim miejscu? Prezydent Nowakowski przyznaje, że o sprawie dowiedział się z publikacji medialnych. 

- Urząd Miasta nie kontroluje prywatnych inwestycji, realizowanych na prywatnym terenie. Podlegają one kontroli administracji zespolonej, w tym przypadku Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Sprawdza on również miejskie inwestycje i wydaje decyzje o pozwoleniu na użytkowanie. O sprawie dowiedziałem się z mediów. Zawiadomiliśmy PINB, którego zadaniem jest teraz ustalić, czy jest to samowola budowlana, czy też nie - tłumaczy prezydent Andrzej Nowakowski.

- Zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie prowadzonych robót budowlanych na terenie byłej cukrowni Borowiczki w Płocku oraz wyznaczono termin kontroli w wyżej wymienionej sprawie - poinformował nas Zbigniew Gołębiewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. 

Jakie jest przeznaczenie toru? Czy będą się na nim odbywały zawody czy będzie przeznaczony do treningu? Jeśli tak, to jak często? Firma Budmat nie odpowiedziała na nasze pytania. 

- Podnoszone kwestie zostaną wyjaśnione w trakcie kontroli i w toku prowadzonego postępowania - odpowiedział Zbigniew Gołębiewski. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy