Reklama

Reklama

Duży wzrost opłat za wodę. Wodociągi dostały zgodę na podwyżkę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Depositphotos

Duży wzrost opłat za wodę. Wodociągi dostały zgodę na podwyżkę  - Zdjęcie główne

foto Depositphotos

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wodociągi Płockie dostały zgodę na podwyżkę cen. Stawka za dostawę wody i odprowadzanie ścieków dla płocczan i mieszkańców Grabiny będzie rosła przez najbliższe 3 lata.

Reklama

W czerwcu Wodociągi Płockie złożyły do dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie wniosek o zatwierdzenie cennika na lata 2021-2024. Odpowiedź ze stolicy długo nie przychodziła, co było z korzyścią dla mieszkańców - za dostawę wody i odprowadzenie ścieków płaciliśmy jeszcze według starego cennika. Teraz to się zmieni. Wodociągi poinformowały, że w piątek 29 października dostały zgodę na zmianę cennika. Przez najbliższe 3 lata stawka będzie rosła - finalnie zapłacimy o 9,8% więcej. Spółka wylicza, że na koniec 2024 roku za wodę i ścieki zapłacimy 12,96 zł za metr sześcienny, podczas gdy średnia stawka w Polsce to już dziś 12 zł. 

Jak podwyżkę cen tłumaczy spółka?

- Na wzrost cen wpływają przede wszystkim niezależne od Spółki rosnące lawinowo koszty  za energię elektryczną, ceny gazu, paliw, zagospodarowanie odpadów, koszty pracownicze - czytamy w komunikacie. - Przy tak galopującej inflacji założony wzrost cen na poziomie 9,8% nie daje pełnej gwarancji na zrealizowanie przez Spółkę wszystkich koniecznych inwestycji. Dla zapewnienia w pełni bezpiecznej wody dla wszystkich mieszkańców Płocka niezbędne są głównie inwestycje związane z infrastrukturą wodną wdrażającą nowe technologie i standardy narzucone Dyrektywą w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, która została zatwierdzona w grudniu 2020 r. Ponadto niezbędne jest kontynuowanie działań Spółki zmierzających do rozdziału kanalizacji ogólnospławnej, co jest szczególnie ważne przy coraz częściej występujących nawalnych opadach deszczu.

Wodociągi przyznają, że początkowo chciały podwyżki aż o 18,2% w perspektywie 3 lat.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy