Reklama

To temat tabu. Kobiety wstydzą się o nim mówić nawet lekarzom

Opublikowano:
Autor:

To temat tabu. Kobiety wstydzą się o nim mówić nawet lekarzom - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Estetyka intymnych miejsc kobiecych to nawet w zaciszu gabinetu lekarskiego wciąż temat tabu. Warto wiedzieć, że są zabiegi, które mogą pomóc. Jednym z nich jest labioplastyka, o której opowiadają łódzcy lekarze ginekolodzy, a także same kobiety, które z niego skorzystały.

Estetyka intymnych miejsc kobiecych to nawet w zaciszu gabinetu lekarskiego wciąż temat tabu. Warto wiedzieć, że są zabiegi, które mogą pomóc. Jednym z nich jest labioplastyka, o której opowiadają łódzcy lekarze ginekolodzy, a także same kobiety, które z niego skorzystały.

W Polsce o estetyce miejsc intymnych kobiet wciąż mówi się mało. Choć wiele pań skarży się na wygląd swoich warg sromowych mniejszych, problem ten wciąż pozostaje tematem tabu i rzadko poruszany jest nawet w rozmowach z ginekologiem. Na świecie korekcja miejsc intymnych u kobiet przestała być traktowana jako fanaberia. Prawem kobiet jest czuć się zdrowo i pięknie. Obecnie istnieje możliwość wykonania plastyki warg sromowych laserem. Zabieg ten jest mało inwazyjny, bezpieczny i nie wymaga hospitalizacji.

Gdy miejsca intymne sprawiają kłopoty

Podstawową funkcją warg sromowych mniejszych i większych jest ochrona narządów płciowych. Niestety nierzadko same są przyczyną dolegliwości bólowych, dyskomfortu lub po prostu kompleksów ich właścicielki. Ma to miejsce w sytuacjach, gdy są asymetryczne bądź gdy wargi sromowe mniejsze uległy przerostowi, utrudniając kobiecie normalne funkcjonowanie. Nieasymetryczne bądź przerośnięte wargi sromowe są źródłem nie tylko dyskomfortu. Mogą być powodem poczucia wstydu i przyczyną braku pewności siebie.

[ZT]13494[/ZT]

Przerośnięte wargi sromowe mogą powodować otarcia, utrudniać higienę intymną oraz uprawianie sportów, w tym jazdy na rowerze. Mogą także wpływać na ograniczanie aktywności – np. kobieta skrępowana wstydem przed założeniem kostiumu kąpielowego przestanie chodzić na basen czy plażę. Ból i dyskomfort mogą towarzyszyć również współżyciu seksualnemu, co prędzej czy później odbije się na życiu intymnym obojga partnerów.

Deformacje warg sromowych mogą być uwarunkowane genetyczne, uszkodzenia mogą powstawać na skutek porodów naturalnych, jak również mogą być związane z naturalnym, procesem starzenia się ciała.

Labioplastyka, czyli plastyka warg sromowych mniejszych

Na szczęście nowoczesna ginekologia znajduje odpowiedź na takie problemy. Przerośnięte lub asymetryczne wargi sromowe można skorygować dzięki zabiegowi labioplastyki. Najlepiej, gdy zabieg przeprowadzany jest przy użyciu lasera, a wykonują go lekarze specjaliści, którzy przeszli odpowiednie szkolenia potwierdzone certyfikatami. W wyniku zabiegu korekcie podlegają wargi sromowe mniejsze, które są zdeformowane lub o zbyt przerośnięte. Najczęściej zabieg polega na usunięciu nadmiernej ilości tkanki.

Przywrócenie właściwej fizjologii i funkcjonalności są niezwykle istotne w każdym wieku. Warto podkreślić, ze zabieg labioplastyki wykonywany jest zarówno u kobiet młodych jak i dojrzałych. Estetyka stref intymnych wyraźnie wpływa na poprawę samopoczucia pacjentki i powoduje wzrost jej samooceny.

Jeśli kobieta niezadowolona jest również z wyglądu swoich warg sromowych większych, dodatkowo polecany jest zabieg wypełniania warg sromowych kwasem hialuronowym. Dzięki niemu miejsca intymne wyglądają młodziej i bardziej jędrnie, a kobieta, która poddała się zabiegowi wypełnienia warg sromowych kwasem hialuronowym, może zapomnieć o problemie ich nadmiernej wiotkości.

Zabiegi laserowe, czyli bezpiecznie i bez bólu

Zabiegi labioplastyki wykonywane laserem są bezpieczniejsze i zapewniają lepsze efekty niż te przeprowadzone skalpelem. Szczególnie polecane są zabiegi laserem MonaLisa Touch™. W przeciwieństwie do wielu innych laserów obecnych na rynku dla tego lasera przeprowadzone zostały badania kliniczne. Zabiegi wykonywane przy jego pomocy są minimalnie inwazyjne i bezpieczne. Laser powoduje koagulację tkanki, dzięki czemu nie występuje krwawienie. Konsekwencją tego jest zmniejszenie ryzyka powstawania blizn pooperacyjnych oraz redukcja opuchlizny obszaru zabiegowego. Pacjentka nie odczuwa dyskomfortu po zabiegu, a czas rekonwalescencji jest znacznie skrócony. Zabiegi wykonywane laserem MonaLisa Touch™ pozwalają na osiągnięcie dużo lepszych efektów od zabiegów przeprowadzanych przy użyciu skalpela.

Do każdego zabiegu kwalifikacji dokonuje lekarz ginekolog podczas wizyty poprzedzającej zabieg. Wymagany jest aktualny wynik cytologii.

Do głównych przeciwwskazań należą: nieprawidłowy wynik cytologii, infekcje pochwy i sromu, ciąża, karmienie piersią, nowotwory, uszkodzenia naskórka w okolicy zabiegowej.

Zabieg labioplastyki trwa około 60 minut. Pacjentka otrzymuje znieczulenie miejscowe (krem i znieczulenie nasiękowe).

Poznajmy opinie pacjentek

O powodzeniu zabiegu labioplastyki świadczą opinie pacjentek:

- Zabiegowi labioplastyki poddałam się przede wszystkim z powodów zdrowotnych, ale estetyka też ma dla mnie duże znaczenie. Zabieg odbył się w komfortowych warunkach. Szybko i profesjonalnie. Doktor udziela odpowiedzi na każde pytanie, jest uprzejmy i delikatny. Szybko wróciłam do normalnej aktywności. A dzisiaj kupiłam super modny kostium kąpielowy, jadę z dziećmi na długą wycieczkę rowerową i co najważniejsze - nie wstydzę się nareszcie mojego ciała! Gorąco polecam! Zuzanna, 44 lata

- Bardzo długo ukrywałam swój problem, nie lubiłam lata, urlopów, spodni, kąpieli. Siedziałam na leżaku z książką, udając, ze wszystko jest w porządku. Tak naprawdę nie było, wstydziłam się bardzo swojego ciała, nienawidziłam obcisłych ubrań podkreślających fałdy i uwypuklenia moich miejsc intymnych. O możliwości poprawy sytuacji dowiedziałam się przypadkowo z internetu. Decyzję podjęłam szybko. Doktor okazał się wrażliwym człowiekiem, nie musiałam nic wyjaśniać, rozumiał wszystko od razu. Zabieg był bezbolesny. Lato stało się moją ulubioną porą roku.”Dorota, 24 lata

Nowoczesne zabiegi wykonasz na Podolszycach

Od kilku miesięcy zabieg labioplastyki laserem MonaLisa TouchTM przeprowadzany jest w przychodni Nasze Zdrowie. mieszczącej się przy al. Armii Krajowej 34. Jest to jedyna placówka w Płocku, w której dostępne są zabiegi nowoczesnej ginekologii przy użyciu tego lasera.

UWAGA! Oferta specjalna dla czytelniczek Portalu. W przypadku zakupu zabiegu kwota wizyty kwalifikacyjnej (wraz z badaniami) zostanie odjęta od kwoty zabiegu.

 

[ZT]13466[/ZT]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE