Reklama

To pewne:szkoła znów się musi wyprowadzić

Opublikowano:
Autor:

To pewne:szkoła znów się musi wyprowadzić - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tym razem jednak to dla Centrum Kształcenia Ustawicznego zmiana na lepsze i z pewnością obędzie się bez protestów. Większej siedziby szkoła potrzebowała m.in. ze względu na trzy całkiem nowe kierunki zawodowe.

Tym razem jednak to dla Centrum Kształcenia Ustawicznego zmiana na lepsze i z pewnością obędzie się bez protestów. Większej siedziby szkoła potrzebowała m.in. ze względu na całkiem nowe kierunki zawodowe.

Fala szkolnych migracji zaczęła się półtora roku temu, gdy nie bez protestów ze strony uczniów, nauczycieli i części radnych, rada miasta podjęła decyzję o przeprowadzce Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Pokolenia Kolumbów. Postanowiono wówczas, że z przestronnego budynku przy Piłsudskiego szkoła ma się przenieść na Kilińskiego, do Zespołu Szkół Technicznych, zwanego Siedemdziesiątką, z kolei do byłej siedziby mają wprowadzić się urzędnicy z oddziału komunikacji płockiego Ratusza, gdy tylko budynek zostanie wyremontowany za ok. 2 mln zł. Tak CKU, jak i Siedemdziesiątka nie były specjalnie zachwycone wspólnym urzędowaniem, mury szkoły okazały się po prostu trochę zbyt ciasne.

Potem rada miasta mimo protestów podjęła decyzję o likwidacji Gimnazjum nr 2 im. Orląt Lwowskich przy Jakubowskiego i z naszych nieoficjalnych informacji wynikało, że opuszczony przez gimnazjum budynek zajmie prawdopodobnie CKU. Teraz nasze doniesienia się potwierdziły - podczas najbliższej sesji rady miasta rajcy mają zdecydować o przeprowadzce.

Wieści o przeprowadzce do nowej siedziby ucieszyły dyrektorkę CKU. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z takiej decyzji, zwłaszcza teraz, gdy rozpoczynamy realizację projektu unijnego i otwieramy trzy nowe, bardzo ciekawe kierunki dla osób dorosłych - mówi Maria Górecka.

Chodzi o przygotowany we współpracy z pełnomocnikiem ds. pozyskiwania funduszy europejskich projekt związany z uruchomieniem szkoły policealnej kształcącej w trzech nowych zawodach - asystenta osoby niepełnosprawnej, technika usług kosmetycznych i opiekuna środowiskowego. Jak wyjaśnia Ratusz, projekt będzie realizowany od 1 lipca 2013 r. do końca czerwca 2015 r. i kosztuje prawie 700 tys. zł (85 proc. to środki unijne, a 15 proc. pochodzi z budżetu państwa).

CKU miałoby przeprowadzić się już w wakacje - od 1 września szkoła dla dorosłych mieściłaby się już przy Jakubowskiego i przez dwa lata w jednym gmachu funkcjonowałaby razem z tymi klasami gimnazjum nr 2 (gimnazjum jest likwidowane przez stopniowe wygaszanie i definitywnie przestanie funkcjonować dopiero 31 sierpnia 2015 r.). Od września w gimnazjum nie będzie już naboru, w sumie naukę będzie tam kontynuować ok. 100 uczniów w pięciu oddziałach.


Na zdjęciu budynek gimnazjum przy ul. Jakubowskiego. To tu z Kilińskiego miałoby się przenieść CKU.

O likwidacji Gimnazjum nr 2 i wcześniejszej przeprowadzce CKU czytaj też:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE