Reklama

To już rondo czy nie? Kierowcy się gubią

Opublikowano:
Autor:

To już rondo czy nie? Kierowcy się gubią - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wciąż trwa budowa ronda na skrzyżowaniu Harcerskiej z Pocztową i Korczaka w Borowiczkach. Część kierowców jeździ już po nim jak po rondzie, a część nie. Kto ma rację?

Wciąż trwa budowa ronda na skrzyżowaniu Harcerskiej z Pocztową i Korczaka w Borowiczkach. Część kierowców jeździ już po nim jak po rondzie, a część nie. Kto ma rację?

Z niemałym opóźnieniem tuż przed świętami udało się otworzyć dla ruchu przebudowywane skrzyżowanie Harcerskiej z Korczaka i Pocztową. Zamiast dotychczasowego skrzyżowania w tym miejscu od wielu tygodni powstaje rondo. Sęk w tym, że kierowcy nie bardzo potrafią odnaleźć się na tym skrzyżowaniu, o czym świadczy list naszego czytelnika. Płocczanin ubolewa, że samochody przejeżdżają tamtędy jak chcą - część kierowców jeździ po nim jak po rondzie, ale znaczna część jadących Harcerską – jak po skrzyżowaniu z pierwszeństwem.

Z naszego rozeznania na miejscu wynika, że rację mają ci drudzy. Ponieważ wciąż jest to plac budowy, obowiązuje tam tymczasowa organizacja ruchu opisana przez ustawione przed skrzyżowaniem znaki. A te wskazują, kto ma pierwszeństwo, a kto znajduje się na drodze podporządkowanej  i że póki co po tym skrzyżowaniu nie jeździmy zgodnie z zasadami zwykle obowiązującymi na rondzie.

- Kierowcy muszą zwracać baczną uwagę na znaki, zwłaszcza że akurat w tym przypadku widać, że jest to wciąż plac budowy – mówi Hubert Woźniak z biura prasowego Ratusza. 

Niestety – rozkłada ręce Hubert Woźniak - praktyka pokazuje, że mnóstwo kierowców jeździ na pamięć, a zanim przyzwyczają się do zmienionej sytuacji, musi minąć naprawdę wiele czasu. – Ostatnio na przykład kierowcy nie mogli przyzwyczaić się do nowych świateł z detekcją ruchu na skrzyżowaniu Wyszogrodzkiej z ulicą Wiatraki – mówi Hubert Woźniak. – Niektórzy niestety  w ogóle nie zauważyli sygnalizacji świetlnej i jak gdyby nigdy nic przejeżdżali na czerwonym. 

Prace na skrzyżowaniu Harcerskiej, Pocztowej i Korczaka prowadzi firma Lipowski. Poza rondem powstają tam tam nowe chodniki, droga rowerowa i oświetlenie. Zgodnie z umową, prace powinny się zakończyć do 29 stycznia. Pochłoną blisko 3,6 mln zł.

Fot. Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE