Reklama

To już pewne. Rozbudują cmentarz

Opublikowano:
Autor:

To już pewne. Rozbudują cmentarz - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wygląda na to, że przybędzie nam nowy parking i kilka tysięcy nowych kwater na cmentarzu komunalnym. Inwestycję podzielono jednak na etapy. Pierwszy ma zakończyć się jeszcze tej jesieni.

Wygląda na to, że przybędzie nam nowy parking i kilka tysięcy nowych kwater na cmentarzu komunalnym. Inwestycję podzielono jednak na etapy. Pierwszy ma zakończyć się jeszcze tej jesieni.

Wiadomo już, jaka firma zajmie się planowaną od jakiegoś czasu rozbudową cmentarza komunalnego. Rozpisany przez Ratusz przetarg wygrała spółka Zielony Ogród ze Słupna, która zaproponowała kwotę ponad miliona złotych wraz z 60-miesięczną gwarancją jakości. Pokonała sześciu innych oferentów, w tym trzy płockie firmy: Wereszczyński (zaproponowali ponad 1 mln 459 tys. zł), firmę remontowo-budowlaną „Lipowski” SJ (1 mln 385 tys. zł) oraz Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane „Waskop” (ponad 1 mln 357 tys. zł).

W ramach zamówienia zaplanowano rozbudowę starego cmentarza. Nekropolia wzbogaci się o kolejne alejki i oświetlenie. Nowe kwatery będą miały dwa wymiary, standardowe oraz nieregularne o wymiarach dostosowanych do zagospodarowania terenu, układu dróg i alejek wewnętrznych. Łącznie pomyślano o 45 kwaterach, co przełoży się na ok. 4 tys. 600 nowych grobowców. Na początek, w ramach obecnego zamówienia przetargowego, przybędzie 7 kwater na ok. 700 nagrobków (do 15 listopada). Zgodnie z informacjami, jakie podał Ratuszowi zarządca cmentarza komunalnego, rocznie wykonuje się tam ok. 500 pochówków i powstaje ok. 220 nowych mogił.

Tuż przy cmentarzu będzie łatwiej zaparkować. Budowę nowego parkingu podzielono na etapy. Pierwsza część inwestycji powinna być gotowa do 23 października, zanim płocczanie ruszą odwiedzić nagrobki swoich bliskich. Zgodnie z projektem zagospodarowania terenu, przewiduje się parking publiczny od ul. Bielskiej na 315 miejsc postojowych dla samochodów i 100 miejsc dla rowerów, natomiast w tym roku zostaną oddane do użytku 92 nowe miejsca postojowe dla aut osobowych.

Ponadto, jak dodają w Ratuszu, projekt zagospodarowania terenu przewiduje rezerwację terenu pod przyszłą budowę kolumbarium na urny z prochami. Nie zarezerwowano jednak żadnych środków finansowych, pomimo przymiarek w budżecie, na remont istniejącego, pochylonego ogrodzenia.

Czytaj też:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE