Reklama

To już pewne. Rondo będzie przejezdne od przyszłego tygodnia

Opublikowano:
Autor:

To już pewne. Rondo będzie przejezdne od przyszłego tygodnia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwają ostatnie prace na rondzie przy zoo. Prezydent Andrzej Nowakowski zapewnił dziś, że rondo w kierunku ul. Mostowej i ul. Warszawskiej będzie przejezdne od 1 września.

Trwają ostatnie prace na rondzie przy zoo. Prezydent Andrzej Nowakowski zapewnił dziś, że rondo w kierunku ul. Mostowej i ul. Warszawskiej będzie przejezdne od 1 września. 

Przebudowa al. Kilińskiego trwa już ponad rok. Zasadnicza część jest już gotowa, ale do ukończenia pozostały najbardziej newralgiczne części, czyli skrzyżowania po północnej i południowej stronie. Z jednej strony rondo przy zoo, które zmieni układ komunikacyjny tego fragmentu, z drugiej śluza dla autobusów, która także ułatwi życie kierowcom i pasażerom Komunikacji Miejskiej. 

Jak pisaliśmy kilka dni temu, rondo przy zoo powinno być przejezdne 1 września. Dziś tę informację oficjalnie potwierdził prezydent Andrzej Nowakowski. 

- 1 września puścimy ruch rondem, ale będą jeszcze trwały prace w ul. Norbertańskiej. Jadąc ul. Mostową z ronda będzie można zjechać w ul. Warszawską i al. Kilińskiego. Bardzo dziękuję kierowcom za cierpliwość - mówił prezydent. - Prace potrwają jeszcze kilka tygodni. Związane jest to przede wszystkim z tym, że bardzo długo trwały uzgodnienia z PKP. W układzie komunikacyjnym zmieni się nie tylko rondo, ale i wiadukt, który będzie prowadził do zoo i na strzelnicę, a także dojazd do drogi rowerowej w ul. Grabówka. 

Koszt przebudowy al. Kilińskiego to prawie 40 mln złotych. Przebudowano drogę rowerową, oświetlenie, kanalizację, chodniki, na Kilińskiego powstały lewo i prawoskręty. Powstał też parking w systemie "park and ride". Ma on służyć m.in. odwiedzającym zoo.

Całość przebudowy Kilińskiego ma skończyć się do 30 listopada. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE