Reklama

To już pewne. Płocczanie więcej zapłacą za wodę i ścieki

Opublikowano:
Autor:

To już pewne. Płocczanie więcej zapłacą za wodę i ścieki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcom Płocka zostaje już tylko pogodzić się z tym, że wkrótce czeka ich podwyżka stawek za wodę i ścieki. Na sesji mieli zdecydować radni i tak zrobili.

Mieszkańcom Płocka zostaje już tylko pogodzić się z tym, że wkrótce czeka ich podwyżka stawek za wodę i ścieki. Na sesji mieli zdecydować radni i tak zrobili.

Pisaliśmy o tym, że spółka Wodociągi Płockie przekazała wniosek o zatwierdzenie nowych taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na okres od 1 lipca 2017 do 30 czerwca 2018 roku.

[ZT]15472[/ZT]

W uzasadnieniu spółka informuje, że "zaproponowana nowa taryfa cen i stawek opłat zapewnia uzyskanie niezbędnych przychodów w wysokości pokrywającej koszty związane ze zbiorowym zaopatrzeniem w wodę i zbiorowym odprowadzaniem ścieków". Na cenę za 1 metr sześcienny wody ma wpływ m. in. wzrost kosztów materiałów chemicznych, amortyzacji, kosztów pracowniczych, podatku od nieruchomości, usług obcych, opłat za umieszczanie urządzeń w pasie drogowym, w przypadku ścieków - m. in. wzrost kosztów unieszkodliwiania osadów, konserwacji, napraw i przeglądów technicznych, amortyzacji. 

Jednocześnie zmniejszono opłatę abonamentową o 34 grosze (są to środki na obsługę klienta w zakresie odczytania wodomierzy lub urządzeń pomiarowych, rozliczania należności w zakresie dostarczanej wody i odprowadzanych ścieków).  - Koszty obsługi klienta związane z zawarciem umowy, odczytem wskazań wodomierzy, fakturowaniem są jednakowe dla każdego odbiorcy - czytamy w uzasadnieniu. 

Radni na sesji mieli zagłosować, czy wyrażają zgodę na proponowane zmiany. W takcie sesji nie było żadnej dyskusji, tylko głosowanie.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE