Reklama

Reklama

To już pewne! Audioriver dopiero w 2022 roku!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Portal Płock

To już pewne! Audioriver dopiero w 2022 roku! - Zdjęcie główne

Audioriver | foto Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W poniedziałek organizator festiwalu Audioriver oficjalnie poinformował o tym, czego właściwie po ostatnich komunikatach dotyczących wakacyjnych obostrzeń można było się spodziewać. Tegoroczna edycja festiwalu muzyki elektronicznej zostaje odwołana, a właściwie przełożona na przyszły rok. W terminie festiwalu - mniejsze wydarzenie.

Reklama

- Z przykrością informujemy, że pomimo wielu miesięcy przygotowań i oczekiwania na finalne decyzje Rządu, musimy ponownie przenieść najbliższą edycję festiwalu. Jeszcze raz chcielibyśmy poprosić Was o cierpliwość, aby poczekać kolejny rok na świętowanie 15. urodzin Audioriver w pełnym składzie. Data przyszłorocznego festiwalu to 29-31 lipca 2022 roku – zaczął swój komunikat organizator imprezy.

Limit 250 osób i maseczki na Audioriver?

Dalej tłumaczy, że nawet minimalny – wcześniej zakładany - format Audioriver przy zakładanym w rozporządzeniu limicie 250 osób jest niemożliwy do spełnienia.

- W tej sytuacji bylibyśmy zmuszeni do odmowy wstępu na teren festiwalu osobom, które wcześniej zakupiły i zachowały swoje karnety na Audioriver. Mamy świadomość, że do limitów nie wliczają się uczestnicy w pełni zaszczepieni, ale na ten moment nie jesteśmy jeszcze w stanie oszacować rzeczywistej liczby takich osób, co znacząco utrudnia planowanie wydarzenia na tak dużą skalę – czytamy w komunikacie.

Organizator wydarzenia na płockiej plaży, podczas którego bawiło się nawet ok. 30 tys. osób wskazuje również, iż nie wyobraża sobie, żeby uczestnicy, szczególnie przy wysokich temperaturach, mogli swobodnie bawić się mając na sobie maseczki.

- W trakcie upałów mogłoby to być nie tylko męczące, ale i niebezpieczne dla zdrowia. Tym bardziej dla tych, którzy będą bawić się przy zadaszonych scenach, jak Circus, Hybrid czy Kosmos. Naszym priorytetem jest przede wszystkim zadbanie o Wasz komfort i bezpieczeństwo – piszą organizatorzy.

Kłopoty z przylotem artystów

Organizator festiwalu muzyki elektronicznej zwraca też uwagę na trudności logistyczne. Podaje, że zaproszeni wcześniej artyści ze Stanów Zjednoczonych przekładają trasy koncertowe po Europie na późniejszy termin. Przyloty wykonawców z bliższych krajów, ale spoza strefy Schengen też mogłyby się spotkać z problemami na lotniskach.

- Oczywiście wiemy, że po 48 godzinach od zrobienia testu, przy negatywnym wyniku, obowiązkowa kwarantanna byłyby anulowana. Jednak musicie być świadomi, że co roku – ze względu na napięte terminarze – większość naszych artystów przylatuje do Polski zaledwie na kilkanaście godzin. Niektórzy nawet nie korzystają z hoteli, tylko bezpośrednio z lotniska przyjeżdżają do Płocka, a po występie niemal od razu ponownie udają się w podróż na kolejne występy. 48 godzin to za dużo czasu niepewności względem ich innych zobowiązań – tłumaczy organizator i dodaje, że kluczowym czynnikiem utrudniającym, a wręcz uniemożliwiającym organizację Audioriver jest fakt, iż do jego terminu pozostało bardzo mało czasu. - Doskonale wiemy, że dla wielu z Was to ostatni moment na planowanie urlopów i czasu wakacyjnego. Z kolei my, przy normalnych warunkach, od początku lipca rozpoczynalibyśmy budowę festiwalu w Płocku. Z racji tego, że rozporządzenia Rządu są wydawane czasowo i mogą się zmienić – co powoduje jeszcze większe ryzyko – nie możemy obiecać Wam danej formuły Audioriver, ponieważ istnieje możliwość, że będzie musiała ulec zmianie w ostatniej chwili.

Organizator Audioriver w swoim komunikacie stanowczo krytykuje też rządzących za obostrzenia.

- Nie możemy zrozumieć decyzji administracji Rządu, która luzuje obostrzenia w innych obszarach codziennego życia, a uniemożliwia funkcjonowanie wydarzeń na wolnym powietrzu i odbiera nam wszystkim swobodny dostęp do kultury. Są to działania sprzeczne do tych, które występują w innych państwach Unii Europejskiej. Jednak w naszym kraju wciąż obowiązują surowe zasady i nie jesteśmy w stanie ich przeskoczyć – czytamy.

Karnety ważne za rok

Organizator wydarzenia informuje jednocześnie, że każdy, kto do tej pory kupił karnet będzie mógł go  zwrócić. W ciągu najbliższych kilku dni otrzyma wiadomość w tej sprawie od ebilet. Osoby, które kupiły karnety stacjonarnie mogą się udać do punktu sprzedaży, by tam go zwrócić. Ale można też karnety zachować na przyszły rok – zachowają swoją ważność. I o to też prosi organizator, tłumacząc, że pozostawienie biletów na przyszły rok będzie wsparciem dla wszystkich, którzy pracują przy tworzeniu tej imprezy.

Jednocześnie, organizator Audioriver zapowiada, że nie wyobraża sobie kolejnego, wypełnionego pustką weekendu w dacie festiwalu. I dlatego planuje zorganizować mniejsze wydarzenie w innym formacie, ale „wciąż zachowującego wyjątkową atmosferę Audioriver”. Szczegóły poda wkrótce.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy