Reklama

Tłumy na starówce - 350 pojazdów [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Tłumy na starówce - 350 pojazdów [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Około 350 wyszykowanych, lśniących samochodów i motocykli podjechało w niedzielę pod płocką farę na 11. już Autofarę. Zatrzęsienie pojazdów zajęło całą starówkę!

Około 350 wyszykowanych, lśniących samochodów i motocykli podjechało w niedzielę pod płocką farę na 11. już Autofarę. Zatrzęsienie pojazdów zajęło całą starówkę!

Już po raz 11. płocka fara zorganizowała Autofarę, czyli mszę św. połączoną z pobłogosławieniem pojazdów  na rozpoczęcie sezonu motoryzacyjnego. Piękna wiosenna pogoda sprzyjała spotkaniu - jak podaje płocka Kuria, w tegorocznym święcie kierowców wzięło udział ok. 350 właścicieli pojazdów, w tym ponad 200 motocyklistów. Swoimi autami przyjechali też członkowie sekcji klasyków motoryzacji "Strefa 126" z Towarzystwa Przyjaciół Płocka. O błogosławieństwo w podróży, a także o dusze zmarłych kierowców modlił się proboszcz fary ks. kan. Wiesław Gutowski. Apelował też o rozsądek na drodze i kulturę jazdy.

Tradycyjnie po mszy wszystkie auta i motocykle, szczelnie otaczające farę i starówkę, zostały poświęcone, a właściciele aut i jednośladów dostali święte obrazki z patronem kierowców, św. Krzysztofem.

Fot. Beata Jóźwik /  Sekcja Fotograficzna Towarzystwa Przyjaciół Płocka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE