Reklama

Tężnie w Płocku? Prezydent: Czemu nie

Opublikowano:
Autor:

Tężnie w Płocku? Prezydent: Czemu nie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy ktoś jeszcze pamięta pomysł radnych z Polskiego Stronnictwa Ludowego sprzed kilku miesięcy, aby w Płocku postawić tężnie? Okazuje się, że swojego planu, którym wówczas podzielili się na Facebooku, nie zarzucili. Właśnie zwrócili się o pomoc do prezydenta. Przydałoby się jednak dodatkowe wsparcie.

Czy ktoś jeszcze pamięta pomysł radnych z Polskiego Stronnictwa Ludowego sprzed kilku miesięcy, aby w Płocku postawić tężnie? Otóż okazuje się, że swojego planu, którym wówczas podzielili się na Facebooku, nie zarzucili. Właśnie zwrócili się o pomoc do prezydenta. Przydałoby się jednak dodatkowe wsparcie.

Pomysł z tężniami w Płocku nie jest czymś nowym. W ten sposób radni próbowali znaleźć alternatywny sposób na poradzenie sobie z problemem jakości płockiego powietrza. A wszystko to z powodu tężni, które pojawiły się na osiedlu Retkinia w Łodzi. Radni podpatrzyli i wysondowali sprawę na portalu społecznościowym. Zainspirowało ich to do znalezienia sposobu, aby podobny patent zastosować również w naszym mieście.

We wtorek na sesji powrócił do tematu zarówno w swoim imieniu, jak i Tomasza Kominka, radny Michał Sosnowski.

- O pozyskanie środków finansowych na podobną inwestycję może wnioskować do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska jedynie prezydent miasta – informował radny PSL-u. - Prosimy zatem o podjęcie stosownych działań i wystosowania zapytania o ewentualne dofinansowanie do PKN Orlen.

Prezydentowi spodobał się pomysł. - Skoro sprawdził się w innych miastach, nie widzę przeciwwskazań, aby nie pojawiły się podobne instalacje nawet w dwóch, trzech czy czterech miejscach w mieście.

Na sesję przyszła Małgorzata Kamińska z Nowoczesnej, aby wręczyć podziękowania na ręce przewodniczącego płockich radnych i prezydenta Płocka. - Kilka tygodni temu Bartosz Leszczyński prosił państwa o pomoc. Zorganizowano licytację i mecz charytatywny dla małego Franka i udało się w ten sposób zebrać ponad 7 tys. zł. Franek pod koniec maja jedzie do Nowego Jorku na leczenie.

Andrzej Nowakowski nie pozostał dłużny w podziękowaniach. - Wylicytowaliśmy chyba trzy koszulki i jeden medal. Panie skarbniku, gdzie to jest? - dopytywał się z kolei Tomasz Kominek. - Pytam nie bez kozery. Może przekażemy wspomniane  rzeczy na inną licytację, aby pomóc kolejnej osobie.

Szybko jednak zmieniono temat na sportowy, na rozgrywki piłkarzy nożnych Wisły Płock w drodze do ekstraklasy. - Historia dzieje się na naszych oczach, warto wszystko obserwować – proponował radny Michał Sosnowski.

- Jeszcze trochę i będziemy mieć derby – skwitował Artur Jaroszewski.

A tu można zobaczyć zdjęcia z meczu dla Franka:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE