Reklama

Tężnia na Winiarach już działa [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Tężnia na Winiarach już działa [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Projekt z budżetu obywatelskiego doczekał się realizacji. Jedyna w Płocku tężnia solankowa ma wymiary 9,8 na 3,4 m i jest wysoka na 3,68 metra. Teren wokół niej także został już zagospodarowany.

Projekt z budżetu obywatelskiego doczekał się realizacji. Jedyna w Płocku tężnia solankowa ma wymiary 9,8 na 3,4 m i jest wysoka na 3,68 metra. Teren wokół niej także został już zagospodarowany.

Realizacja tężni wraz z zagospodarowaniem terenu przy ul. Medycznej wymagała wydania z miejskiego budżetu 720 tys. zł. Sama tężnia stanowi konstrukcję wykonaną z drewna sosnowego, z kolei dach jest z gontu drewnianego osikowego, a wypełnienie z tarniny śliwy. Od strony południowej powstała pergola obsadzona pnączami.

Obszar wokół tężni częściowo wyłożono kostką betonową i płytami chodnikowymi, na pozostałej zasiano trawnik. Posadzono także drzewa (5 lip drobnolistnych i 7 świerków serbskich) oraz krzewy (m.in. dereń biały, pęcherznicę kalinolistną, śnieguliczkę Doorebosa, tawułę japońską, jałowiec pośredni, lilak Meyera, pięciornik krzewiasty, żywotnik zachodni, miskant chiński) oraz pnącza (dławisz okrągłolistny). Ustawiono 10 ławek, zamontowano również oświetlenie parkowe.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE