Reklama

Reklama

Terytorialsi z Płocka na ważnej uroczystości. Pamięć o Katyniu [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, obchodzony co roku 13 kwietnia, przypomina o wymordowaniu przez NKWD tysięcy polskich obywateli – oficerów Wojska Polskiego, Policji Państwowej, polskiej inteligencji. Uroczysty apel ku czci Ofiar miał miejsce również w Płocku.

Reklama

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej obchodzony jest w rocznicę opublikowania przez Niemców 13 kwietnia 1943 r. informacji o odkryciu w ZSRR masowych grobów oficerów Wojska Polskiego. Związek Radziecki przyznał się oficjalnie do popełnienia zbrodni dopiero po 50 latach od dokonania mordu.

Na płockie uroczystości zaprosili m.in. Komendant Miejski Policji w Płocku – insp. Mariusz Kryszkowski, oraz asp. sztab. w stanie spocz. Adam Łaszczewski - Przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji Region IPA Płock. Apel odbył się na placu przed budynkiem komendy, wzięli w nim udział m.in. żołnierze 64. batalionu lekkiej piechoty 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. rotmistrza Witolda Pileckiego.

Organizatorzy przypomnieli fakty dotyczące zbrodni katyńskiej. Po apelu nastąpiło złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przed obeliskiem poświęconym płockim policjantom II RP pomordowanym i poległym w obronie Ojczyzny w latach 1918 – 1940. 

Uroczystość zakończyło wręczenie medali okolicznościowych. Uchwałą Prezydium International Police Association Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Płock, Medalem 82. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej zostały odznaczone osoby za kultywowanie pamięci ofiar katyńskich.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy