Reklama

Terroryści w szkole? Jak się bronić

Opublikowano:
Autor:

Terroryści w szkole? Jak się bronić - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa lekcja. Nagle na korytarzu słychać wrzaski i strzały... Co robić? Policjanci radzą nauczycielom, jak mają się zachować w sytuacji ataku terrorystycznego w szkole. Przede wszystkim nie wychodźcie z klasy!

Trwa lekcja. Nagle na korytarzu słychać wrzaski i strzały... Co robić? Policjanci radzą nauczycielom, jak mają się zachować w sytuacji ataku terrorystycznego w szkole. Przede wszystkim nie wychodźcie z klasy!

Zagrożenie terroryzmem to ogólnoświatowy problem, naiwnością byłoby sądzić,  że nie dotyczy Polski. Wydaje się, że zwłaszcza po kolejnych atakach terrorystycznych we Francji profilaktyka dotycząca zachowania w sytuacji ataku terrorystycznego powinna być priorytetem. I zaczyna być - szkolenia dotyczące działania w radzie zamachów przechodzą już nie tylko lotniska czy dworce, ale galerie handlowe, a teraz również polskie szkoły.

Jak informuje rzecznik płockiej policji, Krzysztof Piasek, szkolenie dla dyrektorów płockich placówek oświatowych przeprowadzili  wczoraj policjanci, omawiając film pokazujący, jak prawidłowo zachować się na wypadek zagrożenia

Najważniejsze: nie wychodźcie z klasy!

Jakie są główne rady dla nauczycieli w razie, gdyby nagle na korytarzu usłyszeli wystrzały lub zobaczyli zamaskowanych napastników? Rzecznik radzi: przede wszystkim pod żadnym pozorem nie należy opuszczać klasy, by sprawdzić, co się dzieje, tylko zamknąć drzwi i z pomocą uczniów zabarykadować pomieszczenie szafami, ławkami, stołami. By nie zwracać na siebie uwagi, trzeba zachować ciszę, wyciszyć telefony, najlepiej położyć się na podłodze, by nie było nas widać z okna. - W bezpiecznym miejscu należy powiadomić policję i czekać na pomoc - radzi rzecznik.

Wczorajsze szkolenie zorganizowane przez policjantów z prewencji, Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Gimnazjum nr 5  w ramach programu przygotowanego przez Komendę Główną Policji było adresowane do dyrektorów płockich szkół. Jutro, w piątek, 4 marca policjanci spotkają się z dyrektorami placówek oświatowych z  powiatu płockiego.

Fot. Komenda Miejska Policji Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE