Reklama

Terminal płatniczy – jakie ma funkcje?

Opublikowano:
Autor:

 Terminal płatniczy – jakie ma funkcje? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Terminal płatniczy może mieć wiele funkcji. Nowoczesne urządzenia pozwalają m.in. na wypłatę gotówki czy doładowanie telefonu. Niektóre mają też funkcję przechowywania elektronicznych potwierdzeń transakcji. Na jaki terminal płatniczy się zdecydować?

Terminal płatniczy może mieć wiele funkcji. Nowoczesne urządzenia pozwalają m.in. na wypłatę gotówki czy doładowanie telefonu. Niektóre mają też funkcję przechowywania elektronicznych potwierdzeń transakcji. Na jaki terminal płatniczy się zdecydować?

Przedsiębiorca, który decyduje się na instalację terminala płatniczego, ma do wyboru wiele urządzeń. Istnieją terminale standardowe, a także te typu smart, urządzenia stacjonarne i przenośne. Przy wyborze terminala warto pamiętać, że musi być on dostosowany do potrzeb przedsiębiorcy i jego klientów.

Terminal płatniczy – poznaj wszystkie jego funkcje!

Terminal stacjonarny jest niezawodny, ponieważ funkcjonuje niezależnie od sieci mobilnej. Urządzenia tego typu - oprócz akceptacji wszystkich najpopularniejsze rodzajów kart płatniczych – przyjmują również płatności smartfonem oraz systemem BLIK. Z kolei terminal przenośny sprawdza się wszędzie tam, gdzie trzeba dotrzeć do klienta, czyli np. w restauracjach i hotelach. Niezależnie od rodzaju, urządzenia mogą mieć wiele przydatnych funkcji. Więcej informacji o terminalach płatniczych znajdziesz na stronie Terminal Płatniczy eService.

Czy chcesz, aby na wydruku pojawiało się logo twojej firmy? To możliwe! W zależności od twoich preferencji możesz umieścić swoje logo lub slogan reklamowy na awersie wydruku z terminala.

Wiele terminali oferuje także funkcję pobierania napiwków. Dzięki temu można wydzielić napiwek z transakcji jako oddzielną pozycję.

Bardzo przydatną funkcją jest także kalkulator. Dzięki temu można szybko wykonać podstawowe działania matematyczne bezpośrednio na terminalu POS. Prezentację wykonywanych wyliczeń można przedstawić zarówno na wyświetlaczu, jak i wydruku terminala.

Wiele nowoczesnych urządzeń umożliwia również logowanie poszczególnych kasjerów. Dzięki temu po zalogowaniu można np. zarejestrować sprzedaż danego kasjera i wydrukować zbiorczo zestawienia jego sprzedaży.

Przydatną dla klientów usługą jest również tzw. Cashback. Dzięki niemu można wypłacić z kasy dowolną sumę gotówki – zazwyczaj do 200 zł - przy okazji robienia zakupów.

Terminal płatniczy to urządzenie, które znacznie ułatwia robienie zakupów i płacenie za usługi. Dzięki transakcjom zbliżeniowym, płatność trwa średnio 2,5 sekundy, co pozytywnie wpływa na obsługę klientów. Liczne dodatkowe funkcje, w które wyposażone są terminale, wpływają na poszerzenie grona zadowolonych klientów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE