Reklama

Terapeuta integracji sensorycznej - jakie zarobki?

Opublikowano:
Autor:

Terapeuta integracji sensorycznej - jakie zarobki? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rodzice najmłodszych dzieci coraz większą uwagę zaczynają przykuwać do rozwoju sensorycznego ich dzieci. W internecie pełno znaleźć można ćwiczeń i zabaw, których celem jest poprawa działania procesów integracji sensorycznej (SI). W wielu przypadkach same ćwiczenia w domu nie wystarczają. Potrzeba jest wówczas pomoc specjalistów prowadzących zajęcia sensoryczne dla dzieci.

Rodzice najmłodszych dzieci coraz większą uwagę zaczynają przykuwać do rozwoju sensorycznego ich dzieci. W internecie pełno znaleźć można ćwiczeń i zabaw, których celem jest poprawa działania procesów integracji sensorycznej (SI). W wielu przypadkach same ćwiczenia w domu nie wystarczają. Potrzeba jest wówczas pomoc specjalistów prowadzących zajęcia sensoryczne dla dzieci.

Wpisując w Google zapytanie ‘centrum integracji sensorycznej Warszawa’ otrzymujemy kilkanaście propozycji klinik, przychodni i miejsc, gdzie prowadzone są zajęcia z zakresu integracji sensorycznej w Warszawie. Nie inaczej sytuacja wygląda w innych miastach, popularność tego typu zajęć jest ogromna a w wielu ośrodkach brakuje miejsc. Wynika to również z niedoboru wysokiej klasy terapeutów, których brakuje na rynku pracy.

Zawód

Pytamy w centrum integracji sensorycznej w Warszawie, czym zajmuje się osoba prowadząca terapię SI w Warszawie. W odpowiedzi słyszymy, że jest to osoba, która ponosi odpowiedzialność za dwa typy działań. Po pierwsze powinna prawidłowo zdiagnozować pacjenta, określając, jaki stopień zaburzenia ma oraz jak silny on jest. Odpowiednia diagnoza jest punktem wyjścia do przeprowadzenia terapii. To właśnie jest drugi rodzaj działań terapeuty - prowadzenie terapii sensorycznej w Warszawie.

Kwalifikacje

Do wykonywania zawodu terapeuty integracji sensorycznej wymagane jest posiadanie odpowiednich kwalifikacji. Podstawą jest ukończenie kwalifikowanego kursu terapeuty SI, który można ukończyć w ramach studiów drugiego stopnia lub na dedykowanych studiach podyplomowych np. na kierunku “Terapia integracji sensorycznej” w Warszawie. Warunkiem przyjęcia na taki kierunek jest ukończenie innych studiów o charakterze pedagogicznym, psychologicznym lub medycznym. Często w procesie rekrutacji, uczelnia wyższa wymaga również przedstawienia dokumentów potwierdzających doświadczenie w pracy z dziećmi.

Predyspozycje

Kto może zostać dobrym terapeutą integracji sensorycznej? Oprócz posiadanych kwalifikacji w postaci specjalnego certyfikowanego kursu wymagane będzie również doświadczenie w pracy z dziećmi. Osoby, które nie lubią lub nie mają dobrego kontaktu z najmłodszymi mogą mieć problemy z czerpaniem radości z zawodu terapeuty. Dodatkowo, osoba ta musi wykazywać się ogromną cierpliwością podczas ćwiczeń a przeprowadzane zajęcia powinny być skrupulatnie planowane. Wymaga to dobrej organizacji czasu pracy i zdolności planowania.

Jak wygląda praca?

Praca w centrach integracji sensorycznej w Warszawie ma charakter godzinowy. Dana placówka czynna jest około 8-10 godzin dziennie a zatrudnieni w niej terapeuci pełnią dyżury. Zajęcia z jednym pacjentem trwają od 45 minut do 60 minut - w zależności od wieku dziecka. Jeden terapeuta przeprowadza średnio 4-5 zajęć podczas czasu pracy.

Ukończony kurs terapeuty SI to również świetny punkt wyjścia do założenia własnej działalności i otwarcia autorskiego gabinetu. Należy jednak pamiętać, że taki gabinet musi spełniać określone wymogi co do wielkości oraz wyposażenia. Muszą być przede wszystkim bezpieczne, ale również dużych rozmiarów.

Ile zarabia terapeuta SI?

Kwestia zarobków w dużej mierze zależy od miejsca zatrudnienia. Specjalistów od terapii integracji sensorycznej poszukują w przedszkolach, gabinetach czy klinikach. Wysokość zarobków uzależniona będzie również od posiadanych kwalifikacji i doświadczenia zawodowego - im wyższe, tym większa szansa na lepsze zarobki.

Przeszukując portale z ofertami pracy trafiamy na kilkanaście ofert z dziedziny integracji sensorycznej na Ursynowie. Działające tam centra integracji oferują początkującym terapeutą płacę na poziomie około 3000 zł, bardziej doświadczeni mogą liczyć na wynagrodzenie na poziomie 4500 - 5000 zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE