Reklama

Temperatura powietrza w dół, a wraz z nią jego jakość

Opublikowano:
Autor:

Temperatura powietrza w dół, a wraz z nią jego jakość - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kiedy tylko przychodzi ochłodzenie, domowe paleniska pracują na wyższych obrotach. Skutek? Do atmosfery dostaje się więcej pyłów zawieszonych i jakość powietrza spada. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało ostrzeżenie.

Kiedy tylko przychodzi ochłodzenie, domowe paleniska pracują na wyższych obrotach. Skutek? Do atmosfery dostaje się więcej pyłów zawieszonych i jakość powietrza spada. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało ostrzeżenie. 

Ostrzeżenie obowiązuje do 21 grudnia do godz. 23:59. W tym czasie osoby szczególnie narażone, czyli kobiety w ciąży, dzieci, osoby starsze i z chorobami układu oddechowego, powinni unikać wychodzenia na zewnątrz. 

Pył zawieszony PM 2,5 i PM10 mogą powodować kaszel, trudności z oddychaniem, podrażnienia górnego odcinka dróg oddechowych. 

- Główną przyczyną podwyższonych wartości jest komunikacja, w tym wtórne pylenie z ulic i emisja spalin. Wystąpią również warunki meteorologiczne sprzyjające takiej sytuacji (słaby wiatr, wyż, zamglenia) - czytamy w komunikacie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE