Reklama

Temperatura pod kontrolą: jak zwiększyć wydajność ogrzewania kominkowego

Opublikowano:
Autor:

Temperatura pod kontrolą: jak zwiększyć wydajność ogrzewania kominkowego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś kominek to nie tylko domowe ognisko, przy którym można się ogrzać w chłodne wieczory. Coraz bardziej rozbudowane systemy kominkowe sprawiają, że tego typu ogrzewanie może dziś spokojnie funkcjonować normalnie przez cały rok i dawać wystarczająco dużo ciepła, żeby ogrzać dom także zimą. W utrzymaniu stałej temperatury pomagają najnowsze technologie.

Dziś kominek to nie tylko domowe ognisko, przy którym można się ogrzać w chłodne wieczory. Coraz bardziej rozbudowane systemy kominkowe sprawiają, że tego typu ogrzewanie może dziś spokojnie funkcjonować normalnie przez cały rok i dawać wystarczająco dużo ciepła, żeby ogrzać dom także zimą. W utrzymaniu stałej temperatury pomagają najnowsze technologie.

Kominki z płaszczem wodnym lub z systemem dystrybucji gorącego powietrza mogą bez problemu ogrzać mieszkanie lub dom. Aby były jak najbardziej ekonomiczne i ekologiczne, warto je wykorzystać w połączeniu ze specjalnymi sterownikami do kominków. Jak to działa?

Komputer plus ogień

Sterownik kominka to mówiąc prościej taki regulator temperatury. Wyposażony jest w specjalny mikroprocesor, który odpowiada za pracę przepustnicy powietrza. To z kolei element, który reguluje dopływ tlenu do komory spalania kominka. W praktyce oznacza to, że można regulować temperaturę spalania, a więc i ogrzewania pomieszczenia. To rozwiązanie znacząco przekłada się na ekonomię spalania i wydajność samego kominka. Sterownik kominka ma specjalny panel zarządzania z ekranem, który umożliwia łatwą i wygodną obsługę urządzenia. Często sterowniki wyposażone są w liczne czujniki - temperatury spalin, CWU, CO itd.

Ogrzewanie tanie i skuteczne

Jeśli z pomocą kominka chcemy ogrzewać całe mieszkanie, warto rozważyć także inwestycję w wentylator kominkowy. To urządzenie, które pozwala przenieść ciepłe powietrze w inne części pomieszczenia lub domu. Można wybrać tradycyjny wentylator kominowy, montowany na kominku i zasilany jego ciepłem. Przy systemach DGP można też stosować nawiewne wentylatory końcowe, które montuje się na końcach kanałów wentylacyjnych. Przenoszą one ciepło z kanału do pomieszczenia, zwiększając wydajność ogrzewania.

Artykuł powstał we współpracy z Kratki.com

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE