Reklama

Telewizja przez internet – jakie są możliwości?

Opublikowano:
Autor:

 Telewizja przez internet – jakie są możliwości? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Minęły czasy, w których telewizor był jedynym technologicznym oknem na świat. Nic dziwnego, że wielu ludzi rezygnuje z niego na rzecz telewizji dostępnej przez internet. Sami wybierają, co, kiedy i gdzie chcą oglądać. Takie rozwiązanie jest wygodniejsze pod wieloma względami.

Minęły czasy, w których telewizor był jedynym technologicznym oknem na świat. Nic dziwnego, że wielu ludzi rezygnuje z niego na rzecz telewizji dostępnej przez internet. Sami wybierają, co, kiedy i gdzie chcą oglądać. Takie rozwiązanie jest wygodniejsze pod wieloma względami.

Oglądaj te same kanały co w telewizorze

Dzięki telewizji internetowej możesz oglądać w czasie rzeczywistym te same programy, które są wyświetlane w tradycyjnych odbiornikach telewizyjnych. Znajdują się wśród nich najpopularniejsze stacje, takie jak TVP 1, TVP2, Eurosport, TVN czy Polsat. Stacje telewizyjne udostępniają je na swoich stronach lub poprzez zewnętrzne platformy. Na przykład programy Telewizji Polski są dostępne na stronie TVP Stream. Znanym serwisem, w którym znajdują się różne programy telewizyjne, jest natomiast np. WP Pilot. W internecie można znaleźć zarówno kanały udostępniane za darmo, jak i w ramach płatnych pakietów. Istnieje ponadto możliwość wykupienia dostępu do pojedynczej transmisji, np. z wydarzenia sportowego, koncertu czy innej imprezy na żywo. W sieci działają także takie stacje telewizyjne, które są udostępniane jedynie online.

Aby móc skorzystać z dobrodziejstw telewizji internetowej, trzeba oczywiście posiadać urządzenie z dostępem do sieci. Może być to zarówno komputer stacjonarny, laptop, smartfon, tablet, jak i konsola do gier wideo. Aby obraz podczas oglądania programów był ostry, wyraźny i nie zacinał się, kluczowe jest dysponowanie odpowiednio szybkim i stabilnym łączem. Najlepiej sprawdza się pod tym względem internet światłowodowy o szybkości pobierania co najmniej 300 Mb/s. Istotnym parametrem dla osób oglądających tv w internecie jest również PING, który informuje o opóźnieniach w transmisji. Jego wartość powinna być jak najniższa – zdołasz to sprawdzić, przeprowadzając internetowy test prędkości łącza.

VoD – nowoczesna telewizja internetowa na życzenie

Telewizja internetowa może być również rozumiana jako platformy wideo na życzenie – VoD. Tego typu serwisy pozwalają oglądać w sieci wybrane filmy czy seriale. Dzięki temu nie trzeba się już dostosowywać do ramówki tradycyjnych stacji telewizyjnych. Możesz oglądać głośne produkcje polskiego i światowego kina w dowolnym miejscu i czasie. Nie musisz się martwić, że przegapisz emisję długo wyczekiwanego filmu czy odcinek swojego ulubionego serialu, kiedy akurat będziesz w pracy, na zakupach czy imprezie. Zyskujesz zarazem możliwość wielokrotnego zatrzymywania i wznawiania materiału video, a także możesz uniknąć reklam.

HBO GO

Przykładem popularnej platformy VOD jest HBO GO. Serwis ten zapewnia dostęp do około tysiąca filmów i seriali, które można oglądać nawet w dniu premiery lub jeszcze wcześniej. Są to materiały dla osób w różnym wieku, w tym dzieci i młodzieży. Aby uzyskać do nich dostęp, należy wykupić subskrypcję bezpośrednio na stronie internetowej HBO GO lub korzystać z platformy w pakiecie z abonamentem u swojego operatora telewizyjnego. Klienci Netii mogą oglądać filmy w tym serwisie bez dodatkowych opłat w pakiecie telewizji z internetem.

Netia VOD

Innym serwisem telewizji internetowej na życzenie jest Netia VOD. Za pomocą aplikacji obsługiwanej z poziomu dekodera klienci Netii mogą wyszukiwać interesujące ich materiały, a następnie je wypożyczyć. Wybrany film można oglądać od razu po wypożyczeniu – nie trzeba go samodzielnie opłacać, gdyż operator nalicza opłatę do miesięcznej faktury. Dostęp do niektórych materiałów jest bezpłatny.

Ty też rozpocznij przygodę z internetową telewizją. Pamiętaj, że potrzebujesz do tego szybkiego i stabilnego łącza internetowego. W ofercie Netii znajdziesz niezawodny internet światłowodowy o prędkości do 300 Mb/s, 500 Mb/s lub 1 Gb/s. Więcej informacji (nie tylko na temat internetu światłowodowego) znajdziesz w artykułach na blogu Netii.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE