Reklama

Tego paliwa na Orlenie już nie zatankujesz

Opublikowano:
Autor:

Tego paliwa na Orlenie już nie zatankujesz - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak podaje Biuro Prasowe Orlenu w całej sieci Koncernu, zastąpiono dotychczasowe EuroSuper 95 i Ekodiesel Ultra nowymi paliwami EFECTA 95 i EFECTA Diesel. Jest to podyktowane m.in. redukcją emisji, jak i jej właściwościami usuwania istniejących osadów oraz przeciwdziałania powstawaniu nowych.

Jak podaje Biuro Prasowe Orlenu w całej sieci Koncernu, zastąpiono dotychczasowe EuroSuper 95 i Ekodiesel Ultra nowymi paliwami EFECTA 95 i EFECTA Diesel. Jest to podyktowane m.in. redukcją emisji, jak i jej właściwościami usuwania istniejących osadów oraz przeciwdziałania powstawaniu nowych. 

W ramach wykonanych testów potwierdzono również skalę redukcji emisji możliwą do uzyskania dzięki stosowaniu paliw EFECTA. W stosunku do paliw nieuszlachetnionych, nowa benzyna  pozwala zredukować emisję tlenków azotu o ok. 8% oraz cząstek stałych o 51%. Z kolei EFECTA Diesel pozwala zredukować emisję tlenków azotu o ok. 4%, a cząstek stałych o 44%. W ramach testów potwierdzono również redukcję emisji CO2.

– Na niezwykle konkurencyjnym rynku, na którym operujemy, nie da się uzyskać przewagi, bez inwestycji w rozwój produktów i usług. Paliwa, które dziś wprowadzamy są doskonałym przykładem tego, jak innowacyjność może wyglądać w praktyce. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii udało nam się stworzyć produkty, które plasują nas w europejskiej czołówce wytwórców paliw, przynosząc jednocześnie wymierne korzyści naszym klientom – podkreślił Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN ORLEN.  

Zmiany komentuje również Zbigniew Leszczyński, członek zarządu ds. sprzedaży, PKN ORLEN. 

– Proces wdrożenia nowych paliw wiązał się z szeregiem wyzwań logistycznych i technologicznych, dlatego dziś możemy mówić o sukcesie. W całej naszej sieci, liczącej w Polsce ponad 1700 obiektów, dostępne są dziś paliwa EFECTA, które wyznaczają rynkowe standardy w zakresie dbałości o żywotność i wydajność silników. Jestem przekonany, że produkty te nie tylko pozwolą nam umocnić relacje z dotychczasowymi klientami, ale również dotrzeć do nowych grup konsumentów – powiedział Zbigniew Leszczyński


Orlen podkreśla, że właściwości czyszczące nowych paliw zostały potwierdzone w rygorystycznych testach przeprowadzonych przez certyfikowane laboratoria SGS, światowego lidera i innowatora w dziedzinie kontroli, badań i certyfikacji. Z kolei zadaniem firmy BOSMAL było dokonanie sprawdzenia nowych paliw w warunkach eksploatacji z zastosowaniem najnowszych dostępnych metod i procedur testów. Poszczególne etapy testów odzwierciedlały zarówno zmienny ruch miejski, jak i autostradowy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE