Reklama

Tego nie wolno robić w samochodzie. Licz się z mandatem w wysokości 200 zł

Opublikowano:
Autor:

Tego nie wolno robić w samochodzie. Licz się z mandatem w wysokości 200 zł - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kierowca powinien skupić się na kierowaniu pojazdem - podkreślają policjanci. - Rozmowa przez telefon podczas jazdy, to oprócz wykroczenia, poważne zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu, potrafi rozproszyć uwagę, a to z kolei może stać się przyczyną wypadku drogowego.

Kierowca powinien być ostrożny, skupić się na kierowaniu pojazdem - podkreślają policjanci. - Rozmowa przez telefon podczas jazdy, to oprócz wykroczenia, poważne zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu, potrafi rozproszyć uwagę, a to z kolei może stać się przyczyną wypadku drogowego.

W tym tygodniu gostynińscy policjanci przeprowadzili ogólnopolskie działania pn. „TELEFONY”. Sprawdzali, czy kierujący stosują się do zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.

Zgodnie z art. 45 ust. 2 pkt 1 ustawy Prawo o Ruchu Drogowym, korzystanie podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku przez kierującego pojazdem jest zabronione. Oznacza to, że nie powinniśmy również pisać wiadomości tekstowych alb próbować jednocześnie przeglądać strony w internecie. To samo dotyczy robienia zdjęć czy kręcenia filmików, generalnie tych czynności, które wymagają od nas trzymania telefonu w dłoni. Dozwolone jest wyłącznie takie korzystanie z telefonu, które nie wymaga trzymania słuchawki, czyli można np. prowadzić rozmowę z użyciem zestawu głośnomówiącego.

Poniedziałkowe działania policjantów wykazały że wielu kierujących nie stosuje się do zakazu. Na 27 skontrolowanych pojazdów, których kierujący dopuścili się różnych naruszeń przepisów prawa ruchu drogowego, 11 wbrew zakazowi korzystało z telefonu komórkowego podczas kierowania samochodem. Za to wykroczenie zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 200 zł. Ponadto każdemu kierującemu dopisano 5 punktów karnych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE