Reklama

Teatralna premiera – tym razem kameralnie

Opublikowano:
Autor:

Teatralna premiera – tym razem kameralnie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Za sprawą „Szopki noworocznej” oraz „Przedstawienia Hamleta we wsi Głucha Dolna” do płockiego teatru wdarło się trochę polityki. Kolejny przygotowywany na płockiej scenie spektakl będzie jednak zupełnie inny.

Za sprawą „Szopki noworocznej” oraz „Przedstawienia Hamleta we wsi Głucha Dolna” do płockiego teatru wdarło się trochę polityki. Kolejny przygotowywany na płockiej scenie spektakl będzie jednak zupełnie inny.

„Pierwsza młodość” to współczesna komedia Christiana Giudicelliego opowiadająca o wesołym i jednocześnie bardzo zaskakującym życiu dwóch starszych dam z francuskiej prowincji.

Renée to cnotliwa, wyważona i spokojna starsza pani. Simone jest jej absolutną przeciwnością. Klnie jak szewc, pije jak smok. A do tego nie znosi, gdy ktoś nazywa ją babcią. Gdy panie się spotykają, okazuje się, że potrafią się cudownie wręcz uzupełniać.

Szybko przekonują się też, że mają wyjątkowo podobne marzenia. Obie są samotne i wyobcowane. Ale marzą o tym, aby móc jeszcze żyć pełnią życia. Chcą odnaleźć swoje szczęście, więc wyruszają w podróż. Czy to będzie podróż ich życia? Aby się przekonać, trzeba będzie odwiedzić Małą Scenę płockiego teatru i obejrzeć spektakl, w którym występują Grażyna Zielińska i Hanna Zientara.

Przedstawienie wyreżyserował dyrektor teatru Marek Mokrowiecki. Ciekawostką jest fakt, że scenografię przygotowała Dorota Cempura, która w „Przedstawieniu Hamleta we wsi Głucha Dolna” wciela się w Bukarę, odgrywając główną rolę męską.

Fot. Waldemar Lawendowski/Archiwum Teatru

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE