Reklama

Tankują szpik w salonie BMW

Opublikowano:
Autor:

Tankują szpik w salonie BMW  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 26-letni Maciej jest szczęśliwym, młodym człowiekiem, a jego wielką pasją jest motoryzacja. Ma okazje ją spełniać, pracując w salonie samochodowym. Niestety, na jego drodze stanęła choroba. Maciej zachorował na aplazję szpiku i żeby wyzdrowieć, musi znaleźć bliźniaka genetycznego.

26-letni Maciej jest szczęśliwym, młodym człowiekiem, a jego wielką pasją jest motoryzacja. Ma okazje ją spełniać, pracując w salonie samochodowym. Niestety, na jego drodze stanęła choroba. Maciej zachorował na aplazję szpiku i żeby wyzdrowieć, musi znaleźć bliźniaka genetycznego. 

Maciej na co dzień pracuje jako handlowiec w salonie BMW. Pewnego dnia obudził się cały w siniakach. Natychmiast pojechał do szpitala, gdzie po dwóch tygodniach badań postawiono diagnozę: aplazja szpiku. Z Bydgoszczy odesłano go do Poznania, a tam kolejne badania i ten sam wyrok. Obecnie Maciej funkcjonuje dzięki transfuzjom krwi, ale to tylko krótkotrwałe rozwiązanie. Musi dojść do przeszczepu. 

W swojej pracy Maciej rywalizuje z innymi salonami, ale kiedy przyszła chwila próba, inni dealerzy włączyli się do akcji szukania szpiku. Wśród nich jest płocki salon BMW Dynamic Motors przy ul. Wyszogrodzkiej, gdzie w godz. 9:00 -17:00 do piątku, tj. do 28.06. można się rejestrować jako dawca szpiku. Pobranie wymazu jest bezbolesne, trwa zaledwie chwilę, a może komuś uratować życie. Kto może być dawcą szpiku? Zdrowe kobiety i mężczyźni w wieku 18-55 lat.

- To dla nas miłe i pozytywne zaskoczenie - kiedy pomoc jest potrzebna, wszyscy się udzielają - mówi Paulina Nocoń, koordynatorka akcji. - Wystarczy przyjść do salonu BMW w Płocku i powiedzieć, że chce się zarejestrować jako dawca szpiku. Koleżanki na recepcji są wolontariuszkami, mają odpowiednie dokumenty. 

Macieja opisuje jako towarzyskiego, zaangażowanego, pomocnego młodego człowieka, który żyje motoryzacją, nie tylko w godzinach pracy. W czasie trwania akcji zaplanowano kilka wydarzeń, a finał będzie 7 lipca podczas triathlonu w Bydgoszczy. Organizatorzy liczą, że uda się znaleźć bliźniaka genetycznego dla Macieja, choć przy okazji skorzystać może też inny chory. 

Więcej informacji można znaleźć na Facebooku

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE