Tanie dywany - czy warto je kupować?

Opublikowano:
Autor:

Tanie dywany - czy warto je kupować? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wbrew często powtarzanej opinii tanie dywany nie muszą być synonimem kiczu i tandety. Może tak było kiedyś, obecnie jednak, dzięki zastosowaniu innowacyjnych materiałów i zaawansowanych technologii produkcyjnych niemożliwe stało się rzeczywistością. Tanie dywany to wyroby, w których wysoka jakość idzie w parze z niską ceną.

Wbrew często powtarzanej opinii tanie dywany nie muszą być synonimem kiczu i tandety. Może tak było kiedyś, obecnie jednak, dzięki zastosowaniu innowacyjnych materiałów i zaawansowanych technologii produkcyjnych niemożliwe stało się rzeczywistością. Tanie dywany to wyroby, w których wysoka jakość idzie w parze z niską ceną.

Dywany - z tkanin syntetycznych

Do kategorii "tanie dywany" zaliczamy przede wszystkim dywany syntetyczne, czyli wykonane z poliestru, poliamidu, polipropylenu i akrylu. Jeszcze do niedawna ubogi design i mała dostępność kolorów sprawiały, że nie budziły one zbyt dużego zainteresowania klientów. Obecnie jednak sytuacja zmieniła się o sto osiemdziesiąt stopni. Tanie dywany występują we wszelkich możliwych wariantach barwnych oraz w najbardziej wyszukanych wzorach, a zaawansowane techniki maszynowego tkania sprawiają, że cechują się one niespotykaną do tej pory dokładnością. Ponadto, zwolenników tradycji na pewno ucieszy fakt, że najlepszej jakości sztuczne dywany są w zasadzie nie do odróżnienia od swoich jedwabnych i wełnianych odpowiedników. Tanie dywany syntetyczne cieszą oko grubym, gęstym runem, szlachetnym połyskiem i wyrafinowanymi fasonami, a ponadto posiadają szereg zalet, dzięki którym górują nad swoimi naturalnymi odpowiednikami.

Przede wszystkim, jak informuje konsultant sklepu z dywanami Dywante, nie przyciągają kurzu, nie rozwijają się w nich żadne bakterie ani drobnoustroje i nie pylą, dzięki czemu stanowią idealną propozycję dla alergików. Co więcej tanie dywany wykonane z tkanin syntetycznych są wytrzymałe, odporne na wycieranie i wgniatanie, a przy tym bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości i pielęgnacji. Regularne odkurzanie, a w razie potrzeby przemycie powierzchni runa specjalistycznym preparatem w zupełności wystarczą, aby zachowały nienaganny wygląd przez długie lata.

Tanie dywany - czy znajdziemy takie z tkanin naturalnych?

Tanie dywany to nie tylko modele syntetyczne, ale również naturalne, głównie bawełniane, sizalowe i jutowe. Takie dywany to idealna propozycja dla wszystkich zwolenników ekologii i rozwiązań przyjaznych środowisku. Modele bawełniane są stosunkowo odporne na plamy i bardzo łatwe w utrzymaniu (w razie potrzeby można je nawet wyprać w pralce), a przy tym nadają się dla alergików.

Dywany sizalowe wykonuje się z włókien pozyskiwanych z liści agawy sizalowej, rośliny występującej a Afryce, Brazylii i krajach Trzeciego Świata. Sizal jest materiałem bardzo wytrzymałym, odpornym na ścieranie i ugniatanie, a także nie wywołującym i nie nasilającym alergii, co w połączeniu z oryginalnym wyglądem, czyni go świetnym wyborem do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz.

Z kolei tanie dywany z juty wytwarza się, jak sama nazwa wskazuje, z łodyg juty, rośliny pochodzącej z gorącego, tropikalnego klimatu. Wyróżniają się one przede wszystkim dość oryginalnym wyglądem, przywodzącym na myśl egzotyczne kraje. To jednak dopiero początek ich zalet. Dzięki temu, że włókno jutowe pochłania lub oddaje wilgoć w zależności od wilgotności otoczenia, świetnie wpływa na mikroklimat w mieszkaniu. Jest to szczególnie pożądane w sezonie grzewczym, kiedy to większości z nas doskwiera zbyt suche powietrze. Dywany jutowe są też w pełni odporne na działanie wszelkich mikroorganizmów, grzybów i roztoczy, co czyni je dobrym wyborem dla alergików.

Tanie dywany - opcja dla każdego

Na koniec warto podkreślić, że tanie dywany to świetny wybór dla każdego, nie tylko dla osób o mniej zasobnych portfelach. Sprawdzą się one przede wszystkim w miejscach, gdzie podłoga narażona jest na bardzo intensywną eksploatację, czyli w przedpokoju lub pokoju dziecięcym. W takich miejscach nie ma sensu inwestować w najdroższe wełniane czy jedwabne modele, bo będą to pieniądze wyrzucone w błoto. Dosłownie, bo to właśnie warstwa ziemi, brudu i kurzu błyskawicznie pokryje nasz drogocenny dywan. Dlatego nie ma co przepłacać i w takich wnętrzach znacznie lepiej postawić na dywany, których atutem jest nie tylko cena, ale też łatwość pielęgnacji i utrzymania w czystości.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE