Reklama

Takiego maratonu w Płocku jeszcze nie było

Opublikowano:
Autor:

Takiego maratonu w Płocku jeszcze nie było - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czego chcemy od życia? Kariery, wysokich zarobków, realizacji swojej pasji lub pomysłu, który kiełkuje nam w głowie już od dawna? A może chcemy coś zmienić, przekwalifikować się? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedź jest twierdząca, to warto zainteresować się tym dwudniowym maratonem.

Czego chcemy od życia? Kariery, wysokich zarobków, realizacji swojej pasji lub pomysłu, który kiełkuje nam w głowie już od dawna? A może chcemy coś zmienić, przekwalifikować się? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedź jest twierdząca, to warto zainteresować się tym dwudniowym maratonem.

Organizatorzy spotkań poświęconych innowacyjności i zakładaniu nowych firm, które będą próbowały przebić się do świadomości klientów, mają dla płocczan kolejną propozycję. Poszerzają formułę do dwudniowych warsztatów Startup Maraton. - Jeśli myślisz o odpaleniu własnego startupu, ale nie wiesz jak zacząć, szukasz wiedzy na temat finansowania projektu oraz chcesz po prostu wiedzieć jakie projekty mają szansę stać się innowacyjne oraz jak wykorzystać w tym celu Business Model Canvas w kontekście metod i narzędzi, koniecznie wpadnij na dwudniowe warsztaty Startup Maraton. Jeśli nie marzy Ci się własna firma, to wiedza zakresu marketingu i nowych technologii na pewno przyda się w pozycji w CV – zachęcają do rejestracji i podają kilka powodów, dla których, jak sądzą, warto poświęcić jeden weekend (25 i 26 marca).

Po pierwsze, nie ma znaczenia fakt, czy działamy już na rynku jako przedsiębiorcy. Trzeba się rozwijać, lepiej trzymać rękę na pulsie i poznać inne modele biznesowe. Zgromadzonej wiedzy nigdy za dużo, ponadto w każdej strukturze z czasem warto wprowadzić nowe elementy.

Po drugie, przed założeniem firmy warto zapoznać się z wieloma projektami, które mogą zainspirować lub wręcz odwrotnie, poznanie niektórych przypadków pozwoli ustrzec się przed błędami. Na warsztatach pokażą, jak skalkulować działalność i przetestować swój pomysł biznesowy.

Trzeci argument skierowany jest do pracowników korporacji, administracji i każdej innej firmy. Wiele osób zaczynało w taki sposób, że swój pomysł na startup rozwijało po godzinach pracy. Na warsztatach zaproszeni eksperci opowiedzą, w jaki sposób wdrażać innowacje, ograniczyć koszty i ryzyko, a co równie istotne, wprowadzą w niezbędną terminologię.

Wśród panelistów pojawi się kojarzony z aplikacją iWisher.pl pozwalającą zbierać pieniądze na realizację marzeń, Michał Korba, pasjonat i teoretyk internetu, praktyk e-marketingu, który przez sześc lat kierował projektami internetowymi w agencji reklamowej Vena Art, był także konsultantem ds. public relations i specjalistą ds. marketingu w sieciowym centrum rozrywki. Obecnie zajmuje się narzędziem do automatyzacji marketingu. Drugiego dnia swoimi doświadczeniami podzieli się Kris Gontarek. W branży internetowej działa od 16 lat, jest współwłaścicielem i redaktorem naczelnym najstarszego w Polsce serwisu o bezpieczeństwie i nowych technologiach „Dziennik Internautów” oraz biuletynu „Bezpieczny internet Banku Pekao S.A.”.

Pierwszego dnia uczestnicy w oparciu o Business Model Canvas, stworzą swój własny szablon modelu biznesowego, określając wybrany segment klientów, wartości, dowiedzą się w jaki sposób szukać innowacji i pozyskiwać klientów. O analizie rynku więcej informacji będzie w niedzielę, później nadejdzie czas na zbudowanie prototypów produktu do wprowadzenia na rynek oraz na poznanie sposobów na szybkie i tanie wykonanie strony sprzedażowej. Trzeba jeszcze wiedzieć, jak mierzyć rozwój i co analizować w startupie.

Uprzedzamy, że tym razem wydarzenie będzie płatne. Organizatorzy tłumaczą, że kwoty za wejście byłyby wyższe gdyby nie wsparcie partnerów: Ratusza, Cifal Płock i Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, Bee on Top. Dla studentów (po kazaniu ważnej legitymacji studenckiej) udział w dwudniowym maratonie koszt ustalono na poziomie 89,79 zł. Jeśli zdecydujemy się szybko, za bilet w przedsprzedaży zapłacimy 147,60 zł (do 16 marca), później cena wzrośnie do 299,98 zł.

Wkrótce ogłosimy konkurs. Trzy osoby otrzymają darmowe wejściówki na warsztaty. 

Rejestracja: www.startupmaraton.evenea.pl
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE