Reklama

Takie płyty często się nie zdarzają. Poprzednią wydano w latach 90.

Opublikowano:
Autor:

Takie płyty często się nie zdarzają. Poprzednią wydano w latach 90. - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Chodzicie na koncerty? Interesuje Was płocka scena muzyczna, która rozrasta się i ewoluuje? Wydawnictwo, które się ukazało, oferuje przekrojową podróż po twórczości lokalnych wykonawców. Bez Lao Che czy Farben Lehre.

Chodzicie na koncerty? Interesuje Was płocka scena muzyczna, która rozrasta się i ewoluuje? Wydawnictwo, które się ukazało, oferuje przekrojową podróż po twórczości lokalnych wykonawców. Bez Lao Che czy Farben Lehre. 

Czarna zapakowana koperta, a w środku jeden krążek z zestawem 17 płockich artystów. Od dawna nie powstała kompilacja prezentująca lokalną scenę muzyczną. Płyta stanowi eklektyczny zbiór wykonawców reprezentujących przeróżne style, od hip-hopu, przez muzykę elektroniczną, po punk rocka, industrial po trash metal. Nie oczekujmy jednak po tym wydawnictwie, że zapewni nam całościowy obraz tego wszystkiego, co dzieje się w zaciszu wynajętych miejsc na próby lub w pracowniach Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki. Jednych wykonawców z tej kompilacji będziemy lepiej kojarzyć, innych mniej. Na tej płycie czekają nas muzyczne niespodzianki i właśnie to jest w muzyce najlepsze. Słuchacz otwiera OFF-ową paczuszkę i poznaje swoje miasto od innej, muzycznej strony.

Pomysł na wydawnictwo to w rzeczywistości kontynuacja projektu „Petrohałas. Made in Płock”, tyle że o wiele bardziej urozmaiconą od pierwowzoru. Składanka "Petrohałas" ukazała się w 1996 roku, Oprócz wielości gatunków muzycznych,, „Underground OFF Płock” jest naznaczone charakterystyczną formą graficzną. Płyty zapakowano w koperty z różnymi wzorami.

- Myślę, że to jest fajna rzecz. Takie archiwum naszej lokalnej sceny muzycznej – mówi pomysłodawca kompilacji, Trikens Trix Piotrovsky.

Zaprezentowany zestaw to jego subiektywny wybór. - Sam się zdziwiłem, kiedy już zacząłem zbierać artystów, że jest ich aż tylu. Na pewno mogłoby być ich jeszcze więcej. Dla kogo ta płyta jest? Dla ludzi, którzy chodzą na koncerty i nie jest mu obojętna płocka scena muzyczna.

A powiedzmy za pięć lat może będzie szansa na kontynuację. - Kiedy powstaną nowe zespoły, a wykonawcy z tej składanki wydadzą kolejne płyty. Z tyłu książeczki jest napisane „Underground OFF Płock 1”, więc jak już się powiedziało jeden, to zostaje z czasem dodać kolejne rzymskie cyferki.

Płytę można nabyć w pubie Rock'69 lub skontaktować się w tej sprawie wchodząc na stronę Underground OFF Płock na Facebooku (kosztuje 25 zł). Była również dostępna w sobotni wieczór w Muzeum Mazowieckim w trakcie koncertu z cyklu Sygnał/Szum: TER na stoisku OFF Distra z płytami płockich wykonawców. Dla publiczności zagrali Piotr Dąbrowski (ptr1) i TER, polska artystka grająca na syntezatorach modularnych.

Fot. Karolina Burzyńska / Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE