Reklama

Takich mistrzostw w Płocku jeszcze nie było

Opublikowano:
Autor:

Takich mistrzostw w Płocku jeszcze nie było - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeśli zajdzie taka potrzeba, oni wejdą na dach wysokiego budynku, osobę poszkodowaną umieszczą na noszach i bezpiecznie sprowadzą na ziemię. Ratownicy wysokościowi mają zamiar już niedługo sprawdzić swoje umiejętności i rywalizować między sobą w trakcie kilku konkurencji.

Jeśli zajdzie taka potrzeba, oni wejdą na dach wysokiego budynku, osobę poszkodowaną umieszczą na noszach i bezpiecznie sprowadzą na ziemię. Ratownicy wysokościowi mają zamiar już niedługo sprawdzić swoje umiejętności i rywalizować między sobą w trakcie kilku konkurencji.

Może mieliście okazję obserwować ćwiczenia ratowników wysokościowych? Starają się być w gotowości do działania, a teraz zamierzają sprawdzić również stopień wyszkolenia podczas działania w grupie w trakcie akcji przeprowadzonej w trudno dostępnym terenie, rywalizując z innymi ratownikami. I Mistrzostwa Grup Ratownictwa Wysokościowego "RESCUE - PŁOCK 2017" odbędą się w Płocku 29 września. Zawody organizuje Grupa Ratownictwa Specjalistycznego OSP Płock.

Ratownicy wysokościowi zmierzą się z jednym zadaniem medycznym oraz z czterema konkurencjami polegającymi na przeprowadzeniu akcji ratowniczych z użyciem technik linowych. Konkurencje mają zostać rozegrane w różnych obiektach znajdujących się na terenie miasta Płocka. O które dokładnie chodzi? Tego nie zdradzą. Dokładne lokalizacje miejsc będą podane ratownikom już w trakcie wykonywania zadań za pomocą współrzędnych GPS. 

Zobaczcie na zdjęciach jedną z takich akcji w ramach ćwiczeń: Strażacy w pozorowanej akcji

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE