Reklama

Taka będzie nowa elektrociepłownia Orlenu

Opublikowano:
Autor:

Taka będzie nowa elektrociepłownia Orlenu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Orlen podaje coraz więcej szczegółów w kontekście inwestycji dotyczącej budowy w Płocku bloku gazowo-parowego w formule „pod klucz”. Wykonawstwo nowej elektrociepłowni właśnie powierzono konsorcjum Siemens AG i Siemens.

Orlen podaje coraz więcej szczegółów w kontekście inwestycji dotyczącej budowy w Płocku bloku gazowo-parowego w formule „pod klucz”. Wykonawstwo nowej elektrociepłowni właśnie powierzono konsorcjum Siemens AG i Siemens.

Z informacji przedstawionych przez zespół prasowy koncernu wynika, że konsorcjum zajmie się również serwisem głównych urządzeń bloku przez kolejne 12 lat. Kontrakt, który właśnie został zawarty między stronami, opiewa na 1,6 mld zł, przy czym 1,3 mld zł za samą budowę, a pozostała część dotyczy umowy serwisowej.

Jak już wspominaliśmy, nowa elektrociepłownia w Płocku o mocy 596 MWe będzie wyposażona w nowoczesną turbinę gazową, co pozwoli koncernowi zwiększyć rentowność wykorzystania paliwa gazowego do procesów produkcyjnych. - Już za trzy lata będziemy dysponowali nowoczesnymi aktywami energetyki przemysłowej we Włocławku i Płocku, tworząc istotny element bezpieczeństwa energetycznego Koncernu oraz naszego kraju – komentował Jacek Krawiec, prezes zarządu Orlenu.

Budowa bloku miałaby potrwać 36 miesięcy. Dzięki nowym inwestycjom zakład będzie dysponował mocami wytwórczymi w wysokości blisko 1,5 GWe.

Fot. PKN Orlen - wizualizacja

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE