Reklama

Ta szkoła wygrała 15 tys. zł! W jaki sposób?

Opublikowano:
Autor:

Ta szkoła wygrała 15 tys. zł! W jaki sposób? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ramach 20. Pikniku Europejskiego odbył się konkurs szkół szkół podstawowych i zespołów szkół. Główna nagroda opiewała na kwotę 15 tys. zł.

W ramach 20. Pikniku Europejskiego odbył się konkurs szkół szkół podstawowych i zespołów szkół. Główna nagroda opiewała na kwotę 15 tys. zł.

Konkurs składał się z czterech elementów: gry miejskiej „Odkryjmy razem Europę”, prezentacji w paradzie europejskiej, organizacji kramu na Starym Rynku i prezentacji artystycznej na scenie. Najwięcej punktów w konkursie uzyskała Szkoła Podstawowa nr 17 - prezentująca Węgry - i zdobyła nagrodę 15 tys. zł na organizację wycieczki szkolnej.

Jak informuje Szkoła Podstawowa nr 17, w grze miejskiej wzięła udział reprezentacja klasy VII B. Uczniowie musieli rozszyfrować, do jakiego obiektu na terenie miasta należy się udać, a następnie należało wykazać się wiedzą na temat 12 państw, w których Płock posiada miasta partnerskie. Uczniowie świetnie poradzili sobie z rozpoznaniem bajki, hymnu, zabytków, potraw, stroju ludowego oraz symboli narodowych wylosowanych państw. W tym roku szkoła prezentowała Węgry, a stoisko odzwierciedlało ideę hasła „Polak, Węgier, dwa bratanki…”

- Każdy odwiedzający nasze stoisko miał okazję poznać smak węgierskiego leczo, wytrawnych bułeczek oraz ugasić pragnienie wodą sodową z syfonu, który jak mało kto wie, jest wynalazkiem węgierskim - informuje SP nr 17. - Ponadto na naszych małych gości czekał kącik zabawy, na terenie którego wspólnie z uczniem z klasy 7b można było pokusić się o ułożenie kostki Rubika na czas, pokolorować obrazki z symbolami Węgier oraz zrobić sobie zdjęcie w „fotobudce” stylizowanej na kostkę Rubika.

Następnym punktem uroczystości była parada ulicami Płocka, podczas której reprezentanci SP 17 zaprezentowali odmiany papryk, słoneczniki, długopisy kulkowe, samolot linii WIZZ AIR oraz kolorowy orszak kostek Rubika. Tancerki z zespołu Pląs zatańczyły czardasza – narodowy taniec węgierski znany na całym świecie. Chór „Muzyczne Iskierki" oraz chętni uczniowie z klasy VII B zaprezentowali na scenie wielki przebój węgierskiej grupy  rockowej Omega „Gyöngyhajú lány”.

Przypomnijmy, że program tegorocznej edycji imprezy był bardzo różnorodny. Odbyła się konferencja na temat budżetu obywatelskiego oraz wernisaż wystawy w Płockiej Galerii Sztuki zatytułowanej „Nabytki. Wystawa wybranych prac z miast partnerskich”. Barwnym i interesującym wydarzeniem była właśnie parada europejska, w której przygotowanie wiele serca włożyli uczniowie i nauczyciele płockich szkół. Prowadzili ją prezydent Płocka oraz goście z miast partnerskich. Tradycyjnie nie zabrakło motocyklistów, WOPR-owców i rekonstruktorów w zabytkowych pojazdach wojskowych. Barwny korowód tańczył, śpiewał i bawił licznie przybyłych mieszkańców. Odbył się koncert Margaret na Starym Rynku, MajUnia i RockTower w ogródku MOSiR. Nie zabrakło zajęć sportowych, m.in. biegu europejskiego na osiedlu Borowiczki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE