Reklama

Reklama

Szykują się zmiany w szkoleniach na prawo jazdy

Opublikowano: pt, 25 maj 2018 06:00
Autor:

Szykują się zmiany w szkoleniach na prawo jazdy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Według nowych przepisów przyszli kierowcy mieliby jeszcze przed uzyskaniem prawa jazdy jeździć po ulicach Płocka. Jak to możliwe?

Reklama

Według nowych przepisów przyszli kierowcy mieliby jeszcze przed uzyskaniem prawa jazdy jeździć po ulicach Płocka. Jak to możliwe?

Jak informuje "Dziennik Gazeta Prawna", Ministerstwo Infrastruktury planuje zmianę w przepisach dotyczących szkolenia kierowców. Przyszli użytkownicy samochodów, mogliby wsiąść za kierownicę, jeszcze przed zdaniem egzaminu, za to pod czujnym okiem rodzica. 

Z dodatkowych lekcji pod okiem opiekuna będzie można skorzystać po odbyciu 30 godzin szkolenia z instruktorem. Doszkalające jazdy z dzieckiem będzie mogła zrealizować tylko matka, ojciec lub pełnoprawny opiekun, a osoba nadzorująca musi posiadać prawo jazdy od co najmniej 5 lat. Okazuje się, że przepisy takie obowiązują od wielu lat także w niektórych państwach Europy. 

Samochód używany do tego typu jazd nie będzie musiał być wyposażony w dodatkowe pedały. Nie musi być także specjalnie oznaczony. Powinien mieć natomiast zamontowane dodatkowe lusterka. Jazdy doszkalające będą się odbywały poza autostradami i drogami szybkiego ruchu. Takie są wstępne założenia.

Dziś osoba, która po skończeniu kursu na prawo jazdy nie czuje się pewnie za kierownicą, może skorzystać z jazd doszkalających z instruktorem, koszt jednej godziny to kilkadziesiąt złotych. Nowe przepisy są w fazie projektu. 

Co o pomyśle sądzą nasi Czytelnicy? Zapraszamy do komentowania.

[ZT]18456[/ZT]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (10)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.