Reklama

Szukasz pracy? Wymyśl biznes i weź 20 tys.zł

Opublikowano:
Autor:

Szukasz pracy? Wymyśl biznes i weź 20 tys.zł - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości O wsparcie z Miejskiego Urzędu Pracy mogą się starać bezrobotni, ale uwaga - nie wszyscy. Maksymalnie można dostać ponad 20 tys. zł.

O wsparcie z Miejskiego Urzędu Pracy mogą się starać bezrobotni, ale uwaga - nie wszyscy. Maksymalnie można dostać ponad 20 tys. zł.

Jak informuje biuro prasowe Ratusza, ci, którzy nie mogą znaleźć pracy, ale mają fajny pomysł na własny biznes, mogą się zgłosić do Miejskiego Urzędu Pracy, który dysponuje środkami na dofinansowanie działalności gospodarczej współfinansowanej z Europejskiego Funduszu Społecznego dla 67 bezrobotnych osób. Każdy z nich może otrzymać maksymalnie 21 tys. zł. Ale uwaga - to propozycja do konkretnej grupy bezrobotnych. Żeby starać się o pieniądze z funduszu, trzeba po pierwsze, mieć mniej niż 25 lat albo więcej niż 50 lat. Po drugie szukać pracy co najmniej od roku, bo ze wsparcia mogą skorzystać tylko długotrwale bezrobotni, czyli osoby pozostające w ewidencji bezrobotnych łącznie przez ponad 12 miesięcy w ciągu ostatnich dwóch lat.

Jest jeszcze coś. „Przy realizacji projektu zachowana jest zasada równości szans kobiet i mężczyzn na rynku pracy” - informuje biuro prasowe Ratusza.

Co to znaczy? Czyż zachowanie równych szans nie jest normalną praktyką, że trzeba osobno o tym informować? Otóż okazuje się, że pod słowem „równość” zgodnie z unijnymi dyrektywami kryje się trochę co innego niż można się było spodziewać. Jak wyjaśniono nam w Miejskim Urzędzie Pracy, urząd, który realizuje projekt, jest zobowiązany do uwzględniania „Zasad równości szans kobiet i mężczyzn w projektach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki”. - W tym przypadku podział uczestników nie odbywa się w proporcji 50 proc. kobiet i 50 proc. mężczyzn, ale na podstawie analizy sytuacji kobiet i mężczyzn zarejestrowanych jako bezrobotni w MUP - wyjaśniają w urzędzie. - Realizacja projektu ma na celu wzmocnienie grupy, która znajduje się w mniej korzystnej sytuacji na rynku pracy w proporcjach istniejących w rzeczywistości. Na przykład na ten rok urząd zaplanował przyznanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej 135 bezrobotnym (część wniosków już rozpatrzono) i na podstawie analizy sytuacji kobiet i mężczyzn pozostających w ewidencji tutejszego urzędu, takie środki otrzyma 62 mężczyzn i 73 kobiety.

Szczegółowe informacje dotyczące programu można uzyskać w Miejskim Urzędzie Pracy w Płocku, ul. 3 Maja 16, II piętro pok. 211, tel. (24) 367 - 18 – 37.

Formularze wniosków o przyznanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej wraz z załącznikami można pobrać osobiście w pokoju w urzędzie lub ze strony internetowej: .


--


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE