Reklama

Szukasz pracy? Spróbuj… na podwórku

Opublikowano:
Autor:

Szukasz pracy? Spróbuj… na podwórku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na roczną umowę o pracę jako tzw. pedagodzy podwórkowi może liczyć troje płocczan, którzy zostaną wyłonieni podczas rekrutacji. Czasu nie ma zbyt wiele - na CV inicjatorzy akcji czekają do 3 kwietnia.

Na roczną umowę o pracę jako tzw. pedagodzy podwórkowi może liczyć troje płocczan, którzy zostaną wyłonieni podczas rekrutacji. Czasu nie ma zbyt wiele - na CV inicjatorzy akcji czekają do 3 kwietnia.

Jak informuje Iwona Tandecka z fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka”, w Płocku rozpoczyna się projekt „Szczypiorniak na podwórko”. W skrócie chodzi o to, by zarazić dzieci zagrożone wykluczeniem społecznym miłością do sportu i piłki ręcznej.

- Projekt zakłada stworzenie i przetestowanie  w Płocku uniwersalnego modelu włączania się lokalnych klubów sportowych w aktywizację dzieci i młodzieży w połączeniu z metodologią pedagogiki podwórkowej - wyjaśniają inicjatorzy akcji, czyli fundacja wraz z Instytutem Rozwoju Sportu i Edukacji  i SPR Wisłą Płock.

Do tego potrzeba jednak tzw. pedagogów podwórkowych, czyli osób, które dotrą do dzieci i młodzieży i pokażą im inne sposobny na spędzanie wolnego czasu niż te, które ci ostatni znają z własnego podwórka.

- Praca polegać będzie na nawiązaniu bezpośrednich kontaktów z dziećmi, stworzeniu docelowej – 10-osobowej grupy terapeutycznej, przygotowania planu pracy, organizacji zajęć z podopiecznymi, współpracy z partnerem projektu SPR Wisła Płock oraz z rodzinami dzieci, środowiskiem szkolnym - zapowiada Iwona Tandecka. -

Inicjatorzy akcji oferują umowę pracę do końca kwietnia przyszłego roku dla trzech osób. Wymogi to: wyższe wykształcenie (najlepiej na kierunkach: pedagogika, pedagogika specjalna, psychologia, praca socjalna, nauki o rodzinie lub na innym kierunku, którego program obejmuje resocjalizację, pracę socjalną, pedagogikę opiekuńczo- wychowawczą, lub na dowolnym kierunku, uzupełnionego studiami podyplomowymi / kursami w zakresie psychologii, pedagogiki, nauk o rodzinie)lub wykształcenie średnie (ale z udokumentowanym minimum 3-letnim stażem pracy z dziećmi lub rodziną), a także umiejętności interpersonalnych, stabilności emocjonalnej, odporności na stres i dyspozycyjności.   Dodatkowym atutem będzie doświadczenie w pracy z dziećmi zagrożonymi wykluczeniem społecznym, współpracy z organizacjami pozarządowymi pracującymi w tym obszarze lub ukończony kurs pedagogiki podwórkowej.

Na CV ze zdjęciem i list motywacyjny fundacja czeka do 3 kwietnia 2015 r. Zgłoszenia należy przysyłać na adres [email protected]

Na rozmowę zostanie zaproszonych sześcioro osób spośród tych, którzy się zgłoszą.  Umowa zostanie podpisana z trojgiem tych, którzy wypadną najlepiej.

Fot. Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE