Reklama

Szukają szefa Książnicy. A co z szefową?

Opublikowano:
Autor:

Szukają szefa Książnicy. A co z szefową? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Książnicy Płockiej. A co z dotychczasową szefową miejskiej biblioteki?

Prezydent ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Książnicy Płockiej. A co z dotychczasową szefową miejskiej biblioteki?

Prezydent Płocka ogłosił konkurs na dyrektora Książnicy Płockiej, ponieważ - jak wyjaśnił nam Konrad Kozłowski z ratuszowego biura prasowego, obecna szefowa biblioteki Joanna Banasiak była jedynie pełniącą obowiązki dyrektora . - Żeby wyłonić dyrektora, trzeba ogłosić konkurs, by każdy mógł zaprezentować swoją kandydaturę, nie ma innej drogi - tłumaczy wiceprezydent Roman Siemiątkowski. - Chcieliśmy wreszcie ustabilizować tę sytuację.

Wreszcie, bo Joanna Banasiak szefuje Książnicy od ponad półtora roku. Dlaczego zatem konkurs ogłoszono tak późno? - Czasami takie prowizoryczne stany rzeczywiście się trochę przedłużają, tak czasami bywa - przyznaje zastępca prezydenta. - Ale naprawdę nie ma tutaj drugiego dna, podtekstów.

Jak dowiedzieliśmy się od samej zainteresowanej, w Książnicy bardzo jej się podoba i dlatego zamierza wystartować w konkursie na dyrektora placówki. - Po półtora roku pracy w Książnicy widzę, że właśnie tu jest moje miejsce i nie ukrywam, że chciałabym zostać tu na dłużej - przyznaje szefowa biblioteki.

Jakie warunki muszą spełnić osoby ubiegające się o fotel szefa Książnicy? Muszą m.in. mieć wyższe wykształcenie, minimum 5-letni staż pracy, cieszyć się dobrym zdrowiem popartym stosownym zaświadczeniem od lekarza i mieć koncepcję rozwoju biblioteki. Oczywiście nie mogą być karani prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe. Poza tym kandydaci muszą mieć. Dokumenty można składać do 4 lipca.

Przypomnijmy: Joanna Banasiak w listopadzie 2011 r. zajęła miejsce wieloletniej szefowej biblioteki Marii Zalewskiej-Mikulskiej , gdy ta przeszła na emeryturę. Przedtem kierowała płocką delegaturą oświaty. Jak mówił nam w chwili powierzenia obowiązków szefowej placówki właśnie Joannie Banasiak prezydent Andrzej Nowakowski, to właśnie przed nową szefową stały spore wyzwania, m.in. związane z powstaniem w Płocku nowoczesnej mediateki.

Czytaj też:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE