Reklama

Szukają nowego prezesa zarządu w PPPT. Aplikować zamierza miejska radna

Opublikowano:
Autor:

Szukają nowego prezesa zarządu w PPPT. Aplikować zamierza miejska radna - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Płockim Parku Przemysłowo-Technologicznym zwolni się posada prezesa zarządu? Jeśli tak, to kto zastąpi Zbigniewa Bednarskiego? Do 10 czerwca można przysyłać dokumenty aplikacyjne do płockiego Ratusza.

W Płockim Parku Przemysłowo-Technologicznym zwolni się posada prezesa zarządu? Jeśli tak, to kto na stanowisku zastąpi Zbigniewa Bednarskiego? Wychodzi na to, że do 10 czerwca można przysyłać dokumenty aplikacyjne do płockiego Ratusza.

Dziś ogłoszono wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko prezesa zarządu Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Przypomnijmy, że 23 marca 2015 r. posadę objął Zbigniew Bednarski, wcześniejszy wiceprezes miejskiej spółki Rynex. Tym samym zastąpił Michała Luczewskiego w fotelu prezesa PPPT. Obaj panowie wymienili się niejako posadami, Luczewski wciąż jest wiceprezesem spółki Rynex.

Bednarski w miniony piątek pojawił się jako prezes PPPT na Płockim Forum Biznesu. Jak dowiedzieliśmy się w poniedziałek od Huberta Woźniaka z Referatu Informacji Miejskiej w płockim Ratuszu, póki co Bednarski wciąż jest prezesem Parku. Nie dokonano także żadnej zmiany na stronie internetowej w zakładce "zarząd", nie wydano żadnego komunikatu. Pojawiło się jedynie ogłoszenie:

Nieoficjalnie kilka osób, z którymi rozmawialiśmy, podało nazwisko potencjalnej kandydatki na fotel prezesa spółki - obecnej radnej Platformy Obywatelskiej, Joanny Olejnik, która w PPPT pracuje jako pełnomocnik ds. innowacji oraz główny specjalista ds. projektów i rozwoju (w oświadczeniu majątkowym wskazała, że przy tej drugiej funkcji w wymiarze 3/4 etatu). Czy Joanna Olejnik faktycznie byłaby zainteresowana i gotowa do złożenia mandatu radnej, co byłoby konieczne? Deklaruje, że zamierza aplikować:

- To, co było i wciąż jest mi bliskie w pracy w Radzie Miasta Płocka to rozwój, inkubatory przedsiębiorczości, akceleratory biznesu. W tym zakresie działałam i wypowiadała się, jako radna. Myślę, że jako prezes Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego mogłabym więcej zdziałać. Warunki naboru spełniam. Nie jestem też członkiem żadnych organów w Platformie Obywatelskiej. W przypadku tego naboru decyzja należy do Rady Nadzorczej.

Sprawa obsadzenia stanowiska prezesa w spółce zapewne pojawi się na zgromadzeniu walnym, które będzie w najbliższym czasie. Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny (PPPT) jest obszarem inwestycyjnym powołanym do tworzenia atrakcyjnych warunków dla rozwoju przedsiębiorstw jako wspólne przedsięwzięcie Gminy Miasta Płocka i PKN Orlen S.A. 

Do obowiązków przyszłego prezesa będzie należało kierowanie spółką, zarządzanie, tworzenie strategii, realizacja projektów inwestycyjnych, obsługa i pozyskiwanie inwestorów, zarządzanie operacyjne obszarami ekonomiczno-finansowymi oraz projektów i rozwoju czy też nadzór nad obszarami techniczno-inwestycyjnym oraz administracyjno-organizacyjnym. Oczekuje się umiejętności pracy pod presją czasu i wyniku w sytuacjach kryzysowych, znajomości języka angielskiego na poziomie umożliwiającym sprawną komunikację, wysoko rozwiniętych umiejętności interpersonalnych i organizacyjnych, decyzyjności i etyki zawodowej, umiejętności efektywnej współpracy w ramach grupy kapitałowej spółki i akcjonariusz, doświadczenia zawodowego w zakresie wsparcia / rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności, doświadczenia zawodowego w pozyskiwaniu zewnętrznych źródeł finansowania ze środków publicznych czy też unijnych.

Więcej informacji o naborze tu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE