Reklama

Szukają najemcy na lokale na nabrzeżu. Niebawem licytacja

Opublikowano:
Autor:

Szukają najemcy na lokale na nabrzeżu. Niebawem licytacja - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kompleks lokali, a dokładnie restauracja i dwa bary na dopiero co wyremontowanym nabrzeżu Stanisława Górnickiego przy ul. Rybaki, już do wynajęcia. Sprecyzowano szereg warunków wynajmu dla jednego najemcy. Okres dzierżawy będzie obowiązywał do 31 marca 2022 roku.

Kompleks lokali, a dokładnie restauracja i dwa bary na dopiero co wyremontowanym nabrzeżu Stanisława Górnickiego przy ul. Rybaki, już do wynajęcia. Sprecyzowano szereg warunków wynajmu dla jednego najemcy. Okres dzierżawy będzie obowiązywał do 31 marca 2022 roku.

Do wynajęcia jest budynek z trzema lokalami o łącznej powierzchni 117,53 metrów kwadratowych. W przetargu wskazano, że przeważającą działalnością powinna być gastronomia. Mamy tam restaurację o powierzchni 70,11 mkw oraz dwa bary o powierzchni 11,88 i 12,03 mkw.

Wynajmujący, który podpisze umowę, pokryje koszty wynajmu lokali wyposażonych w instalację elektryczną, wodno-kanalizacyjną, czy instalację klimatyzacyjną z funkcją ogrzewania (w pomieszczeniach sanitarnych są grzejniki elektryczne). Stawkę miesięcznego czynszu ustalono na poziomie 15 zł netto za metr kwadratowy. Są też inne warunki, jak chociażby ponoszenie opłat za ogólnodostępne, całoroczne WC, a także WC (wewnętrzne) obsługujące wspomniane bary. On również zapłaci za dzierżawę terenu wokół lokali, jak terenu pod przyszłe ogródki. Stawka w tym przypadku wynosi 6,123 tys. zł w okresie od 1 maja do 30 września oraz 679,5 zł w okresie od 1 października do 30 kwietnia. Okres dzierżawy obowiązuje do 31 marca 2022 roku.

Licytacja odbędzie się 30 maja o godz. 15.00 w siedzibie Agencji Rewitalizacji Starówki. Każda osoba zainteresowana uczestnictwem w ustnym przetargu musi wpłacić wadium w wysokości 3 tys. 525 zł i 90 gr.. Wcześniej należy zapoznać się m.in. ze stanem technicznym lokali, regulaminem ich wynajmu. Tu można zapoznać się z treścią głoszenia

Czy uda się sprawnie i szybko znaleźć najemcę? Wkrótce się przekonamy. Przypomnijmy, że wynajęcie lokalu na molo nie należało do łatwych zadań. Z racji braku chętnych i nierozstrzygniętych dwóch przetargów rozważano nie tylko gastronomiczny scenariusz (inne pomysły, gdyby się nie udało znaleźć najemcy w 2013 r., dotyczyły miejsca na kino letnie, wystawę fotograficzną bądź biuro festiwalowe z bileterią). Przy drugim postępowaniu oferenci nawet się zgłosili, lecz po obejrzeniu obiektu rezygnowali. Odważny chętny - firma Nova Marina - znalazł się dopiero w 2014 r. Nowy najemca musiał podpisać dwie umowy - jedną z ówczesnym Miejskim Zespołem Obiektów Sportowych na wynajęcie lokalu, a wcześniej z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej na dzierżawę gruntu pod lokalem (ok. 5 tys. zł za rok).

Wciąż są plany, aby powstał jeszcze jeden budynek na nabrzeżu (z jednym lokalem w środku) w miejscu, w którym kiedyś znajdowało się tzw. centrum rozrywki obok Morki. W tym przypadku zostałoby w najbliższym czasie ogłoszone odrębne postępowanie na budowę i przyszłą dzierżawę.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE