Reklama

Szpital w Sierpcu tylko jako zakaźny. A pozostali chorzy?

Opublikowano:
Autor:

Szpital w Sierpcu tylko jako zakaźny. A pozostali chorzy? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już od środy 4 listopada decyzją wojewody mazowieckiego w szpitalu w Sierpcu przebywać będą wyłącznie pacjenci z potwierdzonym zakażeniem lub podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV2.

Już od środy 4 listopada decyzją wojewody mazowieckiego w szpitalu w Sierpcu przebywać będą wyłącznie pacjenci z potwierdzonym zakażeniem lub podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV2.

Od 4 listopada do odwołania na terytorium kraju stanu epidemii Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Sierpcu został przekształcony do realizacji świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19. W placówce powstaną 123 łóżka dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem oraz siedem łóżek dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV2.

A co z pacjentami przebywającymi w szpitalu?

- Wszyscy nasi pacjenci przebywający obecnie na oddziałach, a którym stan zdrowia pozwala na bezpieczny pobyt w domu, zostaną wypisani do domów - tłumaczy na FB szpitala Robert Makówka, dyrektor SPZZOZ w Sierpcu. - Pacjenci, których stan zdrowia wymaga kontynuowania leczenia zostaną przeniesieni do wybranych ośrodków zgodnie z profilem leczenia. Działania te podejmowane są na podstawie bieżących informacji i zaleceń lekarskich, więc nie możemy określić głównego kierunku relokacji.

Pacjenci, którzy nie są zakażeni a będą potrzebowali pomocy, uzyskają ją w Poradni Specjalistycznej przy ul. Słowackiego 16 a także w przychodni POZ przy ul. Matejki 1C. Nocna i świąteczna opieka medyczna funkcjonować będą normalnie w przychodni przy ul. Matejki 1C

- Z uwagi na otoczenie szczególną troską najmłodszych pracujemy nad stworzeniem całodobowej ambulatoryjnej pomocy pediatrycznej i stworzeniem poradni neonatologicznej w nowej lokalizacji - podkreśla dyrektor Makówka.

W trybie pilnym zostaną uruchomione ambulatorium chirurgiczne i punkt pobrań laboratoryjnych. Ale pracownia RTG i USG od 4 listopada będzie dedykowana wyłącznie pacjentom hospitalizowanym.

Co z osobami, które nie są zakażone, ale wymagają opieki szpitalnej z powodu innych chorób?

- Pacjenci wymagający opieki szpitalnej, inni niż zakażeni wirusem SARS-CoV-2 od środy będą kierowani do szpitali w Płocku i Płońsku, które m.in. przejmą dotychczasową działalność szpitala w Sierpcu - informuje dyrektor SPZZOZ.

Sierpecki szpital do tej pory dysponował ok. 140 łóżkami w siedmiu oddziałach: chorób wewnętrznych, chirurgicznym, anestezjologii i intensywnej terapii, rehabilitacyjnym, pediatrycznym, ginekologiczno-położniczym oraz neonatologicznym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE