Reklama

Reklama

Szpital na Winiarach wzbogacił się o nowy, bardzo drogi sprzęt

Opublikowano: 21 stycznia 2017 06:30
Autor:

Szpital na Winiarach wzbogacił się o nowy, bardzo drogi sprzęt - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Teraz mamy już wszystko – cieszył się dr Włodzimierz Figatowski, kierownik pracowni hemodynamicznej w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku. W piątek szpital oficjalnie się pochwalił nowym sprzętem. Choć tak naprawdę pracuje on już od połowy grudnia ubiegłego roku.

Reklama

- Teraz mamy już wszystko – cieszył się dr Włodzimierz Figatowski, kierownik pracowni hemodynamicznej w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku. W piątek szpital oficjalnie się pochwalił nowym sprzętem. Choć tak naprawdę pracuje on już od połowy grudnia ubiegłego roku.

Pracownia hemodynamiczna w szpitalu na Winiarach ma nowy angiograf. Zastąpił 11-letni wysłużony aparat. 

Nowy angiograf ma bardzo ważne funkcje. To jedyny w Płocku sprzęt do pomiaru tzw. cząstkowej rezerwy wieńcowej, czyli ciśnienia w naczyniach wieńcowych oraz do wewnątrznaczyniowego USG. Dzięki temu będzie można poprzez cewnik z sondą wprowadzony do naczynia krwionośnego „zobaczyć” co jest w środku.

– To dla pacjentów większa szansa na bezpieczeństwo i powrót dla zdrowia, a dla nas większy komfort pracy – wylicza doktor Figatowski.

Pracownia hemodynamiczna w szpitalu na Winiarach powstała w 2005 roku. Dwa lata później zaczęła pełnić 24-godzinne dyżury hemodynamiczne. Korzystają z nich mieszkańcy całego północnego Mazowsza, to około 350 tysięcy osób. W ciągu dwunastu lat wykonano prawie 15 tysięcy badań, niemal 5 tyś. osób miało zawał.

Nowy sprzęt kosztował ponad 2,3 mln zł. Sfinansował go samorząd województwa mazowieckiego.

To nie koniec nowości w szpitalu na Winiarach. Na przełomie marca i kwietnia otwarta zostanie druga pracownia rezonansu magnetycznego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (15)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.