Reklama

Szpital i pogotowie ratunkowe dostały środki ochrony osobistej

Opublikowano:
Autor:

Szpital i pogotowie ratunkowe dostały środki ochrony osobistej  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Szpital na Winiarach i pogotowie dostały konkretne wsparcie od samorządu województwa.

Szpital na Winiarach i pogotowie dostały konkretne wsparcie od samorządu województwa. 

Ratownicy medyczni nigdy nie mają pewności, z jakim pacjentem zetkną po przyjeździe na miejsce wezwania. To często oni jako pierwsi mają kontakt z pacjentem, u którego podejrzewane jest zakażenie koronawirusem. Potrzeby są więc ogromne. 

Stacja pogotowia ratunkowego otrzymała 60 tys. rękawiczek i 1,5 tys. kombinezonów. Z kolei szpital na Winiarach otrzymał 50 gogli. 

- Przekazaliśmy do mazowieckich placówek medycznych kolejny transport ze środkami ochrony osobistej. Potrzeby są ogromne. I tam, gdzie możemy kierujemy pomoc – podkreśla marszałek Adam Struzik. – Dziś m.in. do płockiej stacji pogotowia i naszego szpitala wojewódzkiego trafiły kombinezony, gogle i rękawiczki, a do szpitala w Ciechanowie gogle i rękawiczki. To elementy niezbędne w kontakcie z zakażonymi pacjentami i tymi z podejrzeniem zakażenia. Zapewniają bezpieczeństwo personelowi medycznemu, jak i samym pacjentom – dodaje marszałek. 

W ramach projektu „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego” samorząd województwa dysponuje 150 mln złotych. Prawie 125 mln złotych pochodzi  funduszy europejskich z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE