Reklama

Szokująca edycja. Roboty już czekają na młodych

Opublikowano:
Autor:

Szokująca edycja. Roboty już czekają na młodych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości ​​​​​​​Po 15 latach realizacji zajęć dodatkowych dla uzdolnionych płockich uczniów przyszedł czas na zmiany - zapowiadają w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Płocku.

Po 15 latach realizacji zajęć dodatkowych dla uzdolnionych płockich uczniów przyszedł czas na zmiany - zapowiadają w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Płocku.

Roboty i sztuka, prototypowanie, matematyka w przyrodzie i projektowanie gier planszowych - w takich obszarach będzie realizowana kolejna edycja projektu Deltaklub dla uzdolnionych uczniów z płockich szkół. Nabór właśnie wystartował. 

- Przyszedł czas na zmiany. Dotychczasowe zajęcia matematyczne, fizyczne, chemiczne i informatyczne zastąpią nowe, adekwatne do potrzeb i zainteresowań współczesnych uczniów. Udział w nich pomoże wykształcić i rozwinąć kompetencje przyszłości, czyli myślenie projektowe, interdyscyplinarność oraz kompetencje cyfrowe, które doskonale sprawdzą się na rynku pracy za 10-20 lat - podkreślają w MSCDN.

Zajęcia - Roboty i sztuka, Prototypowanie, Matematyka w przyrodzie i Projektowanie gier planszowych - będą realizowane zgodnie z innowacyjną metodą edukacyjną  STEAM. Polega ona na łączeniu w procesach dydaktycznych pięciu głównych obszarów: nauki, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki. Każdy zespół kreatywny będzie pracował nad innowacyjnym rozwiązaniem danego problemu z wykorzystaniem wiedzy z różnych dziedzin nauki. 

Nowa edycja projektu adresowana jest do uczniów płockich szkół podstawowych z klas IV-VIII. Wystarczy wypełnić elektroniczną kartę zgłoszenia dostępną na stronie plock.mscdn.pl lub deltaklub.plock.edu.pl. Czas jest do 26 czerwca, a 1 lipca należy rozwiązać quiz z zadaniami-zagadkami i gotowe! Decyduje kolejność zgłoszeń.

Projekt realizuje Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych DELTA oraz MSCDN Wydział w Płocku. Szczegółowe informacje - www.mscdn.pl/mscdn2018/pl/plock/.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE