Reklama

Szok. Uczniowie 36 godzin wracali z Hiszpanii. Teraz testy na wirusa?

Opublikowano:
Autor:

Szok. Uczniowie 36 godzin wracali z Hiszpanii. Teraz testy na wirusa? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To była trudna eskapada, wszyscy liczą, że skończy się szczęśliwie. Kilkudziesięciu uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Sierpcu pojechało do Hiszpanii, gdy w Europie był już koronawirus. Przedwcześnie wrócili do Sierpca.

To była trudna eskapada, wszyscy liczą, że skończy się szczęśliwie. Kilkudziesięciu uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Sierpcu pojechało do Hiszpanii, gdy w Europie był już koronawirus. Przedwcześnie wrócili do Sierpca.

Szkoła przygotowywała się do wyjazdu od wielu tygodni. Miał to być już czwarty, miesięczny staż w Hiszpanii w ramach programu Erasmus+. W projekcie „Z Ekonomikiem w szeroki świat” bierze udział 44 uczniów klas drugich technikum, uczących się w zawodach: technik ekonomista, technik spedytor, technik obsługi turystycznej i technik grafiki i poligrafii cyfrowej. 

- Od stycznia rozpoczęły się zajęcia kulturowe z elementami pedagogicznymi oraz języka hiszpańskiego, przygotowujące młodzież do wyjazdu. Zajęcia z przygotowania kulturowego odbywają się w czterech grupach w ilości 10 godzin na grupę - informowała placówka w ;lutym br.

Uczniowie zdobywali wiedzę na temat zwyczajów panujących w Hiszpanii, kuchni regionalnej, cech klimatu, atrakcji turystycznych. Ważnym elementem było  przygotowanie uczniów na nietypowe sytuacje mogące wynikać z różnic kulturowych pomiędzy Hiszpanią  a Polską. Omawiane były sposoby radzenia sobie w nietypowych okolicznościach, jakie mogą zaistnieć podczas wyjazdu, metody rozwiązywania konfliktów i oswajania stresu, zasady bezpieczeństwa.

W ramach przygotowań do wyjazdu na staż młodzież uczestniczyła również w lekcjach języka hiszpańskiego. 7-8 marca młodzież wraz z opiekunami poleciała do Hiszpanii. W tym czasie w Polsce były już potwierdzone przypadki zachorowania na koronawirusa, podobnie w Hiszpanii.

W internecie rozpętała się burza, sporo osób uważało, że wyjazd młodzieży do ogromny błąd i zagrożenie dla ich zdrowia, a może i życia. Rozwój sytuacji sprawił, że zdecydowano o skróceniu pobytu i powrocie do kraju. Były z tym duże problemy, ale ostatecznie udało się.

- Młodzież i nauczyciele z ZS nr 2 w Sierpcu, wracający z praktyk w Hiszpanii w ramach programu Erasmus+ dotarła bezpiecznie do Sierpca i została ulokowana w jednym z wcześniej przygotowanych przez Powiat Sierpecki miejsc do przeprowadzania kwarantanny - relacjonował w poniedziałek tuż po północy Mariusz Turalski, starosta powiatu sierpeckiego, który z własnej woli zaangażował się w pomoc w tej sprawie, choć tak naprawdę nie jest decyzyjny. -  Ponad 40-osobowa grupa uczniów rozpoczęła obowiązkową, dwutygodniową kwarantannę.

Starosta zapewnił, że będzie się starał, by wszystkim uczestnikom wyprawy do Hiszpanii wykonano testy na koronawirusa.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE