Reklama

Reklama

Szkoły w powiecie - tu warto się uczyć! Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Szkoły w powiecie - tu warto się uczyć! Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Z widokiem na przyszłość! Nowocześnie i przyjaźnie w gąbińskim Staszicu Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie, w skład którego wchodzą Liceum Ogólnokształcące, Technikum i Branżowa Szkoła I i II Stopnia, to miejsce wyjątkowe! Długa, ciekawa historia łączy się tu z nowoczesnością i innowacyjnością, co sprawia, że absolwenci szkoły doskonale radzą sobie z wyzwaniami XXI wieku.

Reklama

Różnorodna oferta edukacyjna szkoły obejmuje kierunki kształcenia, które cieszą się zainteresowaniem kandydatów. Są to m.in. hotelarz, technik pojazdów samochodowych, mechanik – operator maszyn i urządzeń rolniczych  oraz mechanik pojazdów samochodowych w Branżowej Szkole I Stopnia. Atutem szkoły są nowoczesne pracownie diagnostyki, naprawy pojazdów samochodowych, pracownia elektrotechniki i elektroniki samochodowej, a także doskonale wyposażone pracownie hotelarskie. Absolwenci naszej szkoły mają wysokie kwalifikacje, są poszukiwani i doceniani przez lokalnych (i nie tylko!) pracodawców. 

 Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się również kierunki informatyczne. Szkoła wzbogaciła swoją ofertę edukacyjną w obszarze jednej z najbardziej dynamicznie rozwijających się gałęzi gospodarki, jaką jest produkcja oprogramowania z uwzględnieniem najnowszych technologii w produkcji materiałów VR. Warto podkreślić, że szkoła uczestniczy w programie innowacji pedagogicznej dla technikum, zatytułowanym „Interaktywne oprogramowanie 3D w wirtualnej rzeczywistości”. W ramach projektu nauczyciele i uczniowie poszerzają swoją wiedzę i umiejętności z zakresu programowania, implementowania oraz testowania złożonych aplikacji 2D i 3D. To umożliwia uczniom kontakt z najnowocześniejszymi technologiami (gogle VR) w ramach praktycznej nauki zawodu  i pozwala absolwentom łatwo odnaleźć się na rynku pracy.

Uczniów zapraszamy również do liceum. Proponujemy klasy: artystyczno-medialną z warsztatami dziennikarskimi, teatralnymi, plastycznymi  i muzycznymi,  klasę promocji zdrowia z biologią doświadczalną - spełniającą oczekiwania wszystkich zainteresowanych zdrowym stylem życia i szeroko pojętą medycyną oraz klasę matematyczno-techniczną z rysunkiem technicznym -  przygotowującą przyszłych inżynierów.

Zespół Szkół im. St. Staszica w Gąbinie to dobry wybór nie tylko ze względu na wysoki poziom edukacji. Nauczyciele tak samo jak o jakość nauczania, dbają o  to, by wspierać rozwój społeczno-emocjonalny młodzieży. Życzliwe, indywidualne podejście do każdego ucznia, przyjazna atmosfera, pomoc w pokonywaniu różnorodnych barier sprzyjają osiąganiu celów edukacyjnych i rozwijaniu potencjału młodzieży. Takie podejście stanowi fundament sukcesów zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

Szkoła jest wspólnotą, którą tworzą  ciekawi świata, pełni energii uczniowie oraz oddani swej pracy wspaniali nauczyciele. Biwaki integracyjne dla klas pierwszych, wycieczki i imprezy krajoznawczo- turystyczne pozwalają nam nawiązać dobre relacje i lepiej się poznać. W trakcie roku szkolnego podejmujemy też wiele inicjatyw wzbogacających życie szkolne – uczestniczymy wspólnie w ważnych wydarzeniach kulturalnych i społecznych, wystawach, wernisażach, targach edukacyjnych itp. W szkole istotne jest również kształtowanie odpowiedzialności i wrażliwości na potrzeby innych, dlatego nasi uczniowie angażują się w liczne akcje charytatywne. Świadczy o tym choćby działalność „Klubu Ośmiu”, którego członkowie dali się  poznać lokalnej społeczności jako ludzie otwarci, pomocni i zaangażowani w działania na rzecz innych.

Atuty Zespołu Szkół im. St. Staszica w Gąbinie w pigułce:

nowoczesne, atrakcyjne i poszukiwane na rynku pracy kierunki kształcenia,

efektywna współpraca z lokalnymi i ponadlokalnymi pracodawcami,

wysoka zdawalność egzaminów zawodowych,

możliwość rozwoju pasji i zainteresowań,

stypendia dla najlepszych uczniów,

możliwość zrobienia prawa jazdy na kierunkach samochodowych,

ciekawe wyjazdy krajowe i zagraniczne,

realizacja praktyk w renomowanych przedsiębiorstwach, 

możliwość udziału w programie ERASMUS+ połączona z realizacją praktyk w Grecji

dobrze zorganizowane dojazdy do szkoły.

To zaledwie kilka najważniejszych informacji o Zespole Szkół im. St. Staszica w Gąbinie. Mamy nadzieję, że ten niewielki wycinek ,,staszicowskiej” rzeczywistości zachęci  absolwentów szkół podstawowych i ich rodziców do rozpoczęcia wspaniałej przygody z gąbińskim „Staszicem”.

Działalność społeczności ,,Staszica” można śledzić na stronie internetowej szkoły: www.zsgabin.pl oraz na szkolnym Facebook’u i TikTok’u.:  Polub nas już teraz! #OgarnijPrzyszłośćZeStaszicem 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy