Reklama

Szkoły, kina, muzea, POKiS, baseny - wszystko jest zamknięte. Szpital św. Trójcy jeszcze działa normalnie

Opublikowano:
Autor:

Szkoły, kina, muzea, POKiS, baseny - wszystko jest zamknięte. Szpital św. Trójcy jeszcze działa normalnie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Polska staje do walki z epidemią koronawirusa. W Płocku jeszcze nie ma potwierdzonego przypadku koronawirusa, ale przez najbliższe dwa tygodnie życie codzienne w mieście ulegnie zmianie.

Polska staje do walki z epidemią koronawirusa. W Płocku jeszcze nie ma potwierdzonego przypadku koronawirusa, ale przez najbliższe dwa tygodnie życie codzienne w mieście ulegnie zmianie. 

Rząd poinformował, że przez dwa tygodnie zamknięte będą placówki oświatowe, ale też kina, teatry, muzea. Jak najbliższe dwa tygodnie będą wyglądały w Płocku? O 14:00 konferencję prasową zorganizował prezydent Andrzej Nowakowski. 

- Na tę chwilę nie ma w Płocku potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem - podkreślił na początku.

Co będzie zamknięte? 

 • Żłobki - od 12 marca,
 • przedszkola i szkoły - od 16 marca, ale 12 i 13 marca nie będzie zajęć - placówki będą pełniły tylko funkcję opiekuńczą, 
 • Płocka Orkiestra Symfoniczna - od 12 do 23 marca odwołane wszystkie koncerty, "Wędrówki po pięciolinii" przeniesione na inny termin, 
 • Teatr Dramatyczny - od 12 marca do odwołania, 
 • Miejskie baseny, ścianka wspinaczkowa, siłownia w Orlen Arenie - od 14 marca, 
 • Płocka Galeria Sztuki - od 12 marca, 
 • Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki - od 12 marca, 
 • Książnica Płocka - od 12 marca, 
 • Młodzieżowy Dom Kultury - od 12 marca. 
 • Kino Helios - od 12 marca, 
 • NoveKino "Przedwiośnie" - od 12 marca, 
 • Punkt obsługi mieszkańców przy ul. Miodowej.

Co ciekawe, otwarty będzie Płocki Ogród Zoologiczny. Komunikacja Miejska przez najbliższe dwa tygodnie będzie jeździła według rozkładu feryjno-wakacyjnego. 

Prezydent apelował o zachowanie zdrowego rozsądku, zapewnienie opieki nad dziećmi i solidarność z sąsiadami, zwłaszcza seniorami. Główny Inspektor Sanitarny zalecił, aby osoby starsze w miarę możliwości nie wychodziły z domu.

- Urząd miasta działa normalnie, podobnie jak spółki, które zapewniają funkcjonowanie miasta - zapewnił prezydent. - Szpital miejski funkcjonuje normalnie. Nie ma tu oddziału zakaźnego, ale w sytuacji bardziej kryzysowej, wojewoda może przekazać odpowiedni sprzęt i nasz szpital zaangażować w udzielanie pomocy osobom chorym na koronawirusa. Na tę chwilę szpital funkcjonuje normalnie, nie ma zagrożenia odwołania czy przesuwania planowych operacji. Wiem, że szpitale w Polsce zgłaszają braki sprzętowe. Szpital św. Trójcy jeszcze przez przynajmniej miesiąc będzie działał normalnie. Sytuacja jest jednak dynamiczna. Nie można wykluczyć, że wojewoda nałoży na nas kolejne zadania. Są pewne problemy z dostawami sprzętu, który był sprowadzany z Chin. Hurtownie wypowiadają umowy, ale szpital stara się zabezpieczyć. Ta praca przynosi efekty, natomiast niewykluczona jest sytuacja, że go zabraknie. 

Na tę chwilę odwołany jest tylko Piknik Europejski, ale co do kolejnych decyzji jeszcze nie ma. Miasto unika jednak zaciągnięcia kolejnych zobowiązań. Normalnie prowadzone są inwestycje. Nie dojdą do skutku także mieszkańców z prezydentem. Zaleca się unikanie zgromadzeń. 

Zapis wideo konferencji: 


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE