Reklama

Szkoły bez prądu, nie działają telefony

Opublikowano:
Autor:

Szkoły bez prądu, nie działają telefony - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wichura odcięła niektóre miejscowości od świata - zaalarmowała rzeczniczka starostwa płockiego, Dagmara Kobla-Antczak.

Wichura odcięła niektóre miejscowości od świata - zaalarmowała rzeczniczka starostwa płockiego, Dagmara Kobla-Antczak.

Jak już pisaliśmy, nocne wichury spowodowały konieczność 30 interwencji straży pożarnej. Aż 29 z nich dotyczyło gmin w powiecie płockim, a tylko jedna - Płocka. W większości strażacy wzywani byli do powalonych drzew, interweniowali także w Łubkach Nowych w gminie Bulkowo, gdzie wiatr zerwał dach z jednego z budynków.

Silny wiatr  uszkodził w nocy trakcje energetyczne w powiecie płockim.  W poprzedniej informacji podawaliśmy, że w Nowym Duninowie bez prądu pozostaje 180 osób, teraz podobne problemy mają kolejne gminy.  - Niezwykle silny wiatr uszkodził linie elektryczne w Łącku i gminie Łąck - podaje Dagmara Kobla-Antczak. - Mieszkańcy nie mają też wody i nie działa telefonia komórkowa. W gminie Drobin w miejscowości Wrogocin zerwało dach z jednego z domów, na szczęście nikomu nic się nie stało.

Prądu nie mają też szkoły podstawowe w Świniarach i Piotrkówku w gminie Słubice. Z kolei w Wyszogrodzie wiatr zerwał jedną linię telefoniczną.

- Wszystkie jednostki Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz pracownicy Zarządzania Kryzysowego: powiatowego i gminnego pozostają w pełnej gotowości - zapewnia rzeczniczka starostwa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE