Reklama

Szkolenie ochotników. Wciąż trwa nabór do Terytorialsów

Opublikowano:
Autor:

Szkolenie ochotników. Wciąż trwa nabór do Terytorialsów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kolejni ochotnicy wstąpili w szeregi 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Szkolenie w nowych realiach sanitarnych rozpoczęło 82 kandydatów, w tym 20 kobiet.

Kolejni ochotnicy wstąpili w szeregi 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Szkolenie w nowych realiach sanitarnych rozpoczęło 82 kandydatów, w tym 20 kobiet.

Szkolenie (16 dni) obejmuje naukę i doskonalenie umiejętności taktycznych i strzeleckich. Pierwszego dnia ochotnicy zostali umundurowani i wyekwipowani oraz zostali poddani „testowi wejściowemu” sprawności fizycznej i badaniu współczynników masy ciała. 

- Wyniki tych testów i badań zostaną wykorzystane w dalszej służbie, głównie w celu doskonalenia sprawności fizycznej. Następne dni to wdrożenie elementów zielonej taktyki, właściwej dla lekkiej piechoty - wyjaśnia kpr. Cezary Okraszewski z 64 batalionu lekkiej piechoty w Płocku, wchodzącego w skład 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. rotmistrza Witolda Pileckiego.

Największy nacisk podczas szkolenia został położony na naukę praktycznych umiejętności posługiwania się bronią, zasad zachowania na polu walki oraz przetrwania. Ważnymi elementami są również pomoc przedmedyczna i topografia. 

- W niedzielę do szkolenia dołącza 20 żołnierzy rezerwy, którzy zrealizują szkolenie wyrównawcze (8 dni). Finałem szkolenia podstawowego będzie „pętla taktyczna”, podczas której Terytorialsi sprawdzą swoje umiejętności w praktyce - dodaje kpr. Cezary Okraszewski.

Szkolenie zakończy się 12 lipca. Wtedy to Terytorialsi złożą przysięgę wojskową na placu apelowym w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie. Nałożone obostrzenia epidemiczne spowodowały, że tym razem przysięga będzie zamknięta dla gości. Szkolenie prowadzi i przygotował 64 batalion lekkiej piechoty z Płocka.

Wstąpić do Terytorialsów można w każdej chili. Należy posiadać polskie obywatelstwo, być osobą pełnoletnią, zdrową fizycznie i psychicznie by pełnić służbę wojskową, niekaraną. O szczegóły można pytać w Wojskowej Komendzie Uzupełnień.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE