Reklama

Szkoła bez ograniczeń wiekowych? Jest w Płocku i to zupełnie za darmo!

Opublikowano:
Autor:

Szkoła bez ograniczeń wiekowych? Jest w Płocku i to zupełnie za darmo! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Co powoduje, że nie kończymy szkoły wraz z rówieśnikami? Są tego różne powody – przypadki losowe, trudna sytuacja rodzinna czy lekkomyślność. Warto wiedzieć, że niezależnie od tego, w jakim jesteśmy wieku, zawsze możemy kontynuować naukę i zdobyć wymarzony zawód. Taką możliwość oferuje darmowa szkoła dla dorosłych Pascal w Płocku.

Co powoduje, że nie kończymy szkoły wraz z rówieśnikami? Są tego różne powody – przypadki losowe, trudna sytuacja rodzinna czy lekkomyślność. Warto wiedzieć, że niezależnie od tego, w jakim jesteśmy wieku, zawsze możemy kontynuować naukę i zdobyć wymarzony zawód. Taką możliwość oferuje darmowa szkoła dla dorosłych Pascal w Płocku.

Dlaczego warto podjąć naukę w szkole dla dorosłych?
Na naukę nigdy nie jest za późno. I nie są to puste słowa. Podniesienie swojego wykształcenia czy kwalifikacji zawodowych daje nie tylko satysfakcję, ale i perspektywę lepszej pracy czy awansu. W ofercie szkoły Pascal znajdziemy wiele propozycji, w tym Policealną Szkołę Medyczną, Policealną Szkołę Zawodową czy też Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych. Wszystkie szkoły posiadają uprawnienia szkoły publicznej.

Jak wygląda nauka w szkole dla dorosłych?
Nauka na wszystkich kierunkach jest bezpłatna. Wszelkie materiały wykorzystywane podczas zajęć zapewnia szkoła. Zajęcia odbywają się w systemie zaocznym (zazwyczaj soboty oraz niedziele co drugi weekend). Taki tryb pozwala planowo łączyć naukę z pracą i obowiązkami w życiu osobistym.

Jaki kierunek wybrać?
Warto skorzystać szczególnie z oferty Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych. Dlaczego? Ponieważ jest to ostatni rok, kiedy to liceum będzie trzyletnie. Zgodnie z reformą oświaty, od przyszłego roku uczyć się można już tylko w czteroletnim Liceum Ogólnokształcącym. Absolwenci Zasadniczych Szkół Zawodowych mogą zacząć naukę od trzeciego semestru i uczyć się tylko dwa lata.

Dla osób posiadających średnie wykształcenie (matura nie jest wymagana), szkoła Pascal proponuje takie kierunki kształcenia, które dadzą absolwentom szansę na znalezienie pracy. Można zdobyć zawód  Technika Administracji, Technika Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, Technika Usług Kosmetycznych oraz Florysty.

Szczególnie jednak warto skorzystać z kierunków medycznych, takich jak: Technik Masażysta, Higienistka Stomatologiczna, Technik Sterylizacji Medycznej, Terapeuta Zajęciowy czy Opiekun Medyczny – każdy z nich w dzisiejszych czasach jest bardzo dobrą inwestycją, która na pewno zaprocentuje znalezieniem pracy.

Jak długo trwa nauka w szkole PASCAL?
W Liceum Ogólnokształcącym nauka trwa 3 lata. Nauka w Szkole Policealnej trwa od roku do dwóch lat w zależności od kierunku. Oczywiście, wszystkie kierunki kończą się państwowym egzaminem zawodowym. Absolwent otrzymuje dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe oraz suplement w języku polskim i angielskim wydane przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną, honorowane w całej UE.

Jak zapisać się do szkoły?
Aby zapisać się do szkoły należy zgłosić się do sekretariatu przy Al. Jachowicza 40/18 (w budynku starego dworca autobusowego) ze świadectwem ukończenia szkoły. Rezerwacji miejsca można również dokonać, wypełniając formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej :

www.pascal.edu.pl
Rekrutacja trwa! Liczy się kolejność zgłoszeń.  Zajęcia rozpoczną się 29 września 2018r.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE