Reklama

Sześciu kibiców zatrzymanych po zadymie na meczu z Pogonią

Opublikowano:
Autor:

Sześciu kibiców zatrzymanych po zadymie na meczu z Pogonią - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sześciu kibiców Pogoni Szczecin zostało zatrzymanych przez płocką policję po zadymie podczas meczu na stadionie im. Kazimierza Górskiego.

Sześciu kibiców Pogoni Szczecin zostało zatrzymanych przez płocką policję po zadymie podczas meczu na stadionie im. Kazimierza Górskiego.

Jak już pisaliśmy, podczas sobotniego meczu Wisły Płock z drużyną ze Szczecina kibice tej ostatniej rzucili się na ogrodzenie na trybunach i starli się z ochroną i wezwaną przez nią policją. Rozjuszeni mężczyźni tak długo napierali na ogrodzenie, aż je wyłamali.

- Łącznie przed meczem ok. godziny 18.00 zatrzymano sześciu chuliganów stadionowych, którzy przyjechali na mecz z Pogonią Szczecin - powiedział nam rzecznik płockiej policji, Krzysztof Piasek.

Mężczyźni zostali zatrzymani pod zarzutem przebywania w miejscu nieprzeznaczonym dla publiczności i wykroczenie z art. 54 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych oraz zakłócanie porządku publicznego, co z kolei jest złamaniem art. 51 kodeksu wykroczeń.

Wszyscy stanęli przed sądem w niedzielę.  Dwóch z nich mężczyzn zostało ukaranych grzywną w wysokości 3 tysięcy złotych i trzyletnim zakazem stadionowym na wszystkie krajowe imprezy sportowe piłki nożnej łącznie z rozgrywkami drużyny narodowej. To 26-latek, wcześniej karany za inne przestępstwa, niezwiązane ze stadionowym chuligaństwem, oraz 35-latek, któremu ostatni zakaz stadionowy skończył się w grudniu ub. roku.

Pozostałych czterech mężczyzn w wieku 41, 39, 36 oraz 23 lat sąd ukarał dwuletnim zakazem stadionowym i grzywną w wysokości 2,5 tys. zł. Po usłyszeniu wyroku mężczyźni zostali zwolnieni do domu.

[YT]https://youtu.be/gqUxAkZVFJI[/YT]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE